Eski vali Parmaksız'dan Adana ziyareti -

Eski vali Parmaksız’dan Adana ziyareti

Naci Parmaksız, Adana’da 1983-1985 yılları arasında Emniyet Müdürlüğü, 1993-1995 yılları arasında da valilik yapmıştı.

Adana’da Emniyet Müdürlüğü ve Valilik görevleri yaparken kendini halka sevdiren Naci Parmaksız Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde dostları ile bir araya geldi.

1983-1985 yılları arasında Adana Emniyet müdürlüğü yapan, o dönemde kentte huzuru bozan conolara karşı büyük mücadele veren ve olaylarını yok denecek dereceye kadar azaltan Naci Parmaksız, 1993-1995 yılları arasında da başarılı valilik dönemi geçirdi. 2010 yılında emekli olan Naci Parmaksız, kurduğu kalıcı dostluklar nedeniyle de Adana’ya yerleşti.

Adana’da görev yaptığı sürece basın ile de iyi diyalog kuran, Çukurova Gazeteciler Cemiyetini zaman zaman ziyaret eden  Emekli Vali Naci Parmaksız, eski dostları ile de zaman zaman bir araya gelerek eski günleri yadediyor ve hasret gideriyor.

Naci Parmaksız, ÇGC Kültür ve sosyal tesislerini ziyaret ederek Başkan Cafer Esendemir, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sabahatttin Kahraman,   Çukurova Press Gazetesi Sahibi Engin Kanber,  Çukurova Metropol Gazetesi Sahibi Tanır Emre Uzelgeçici, Yazar Yalçın Öcal ve Alper Tansel ve İşadamı Mehmet Turgut ile biraraya geldi. Geçmiş yılları içeren güzel sohbete imza atan Naci Parmaksız, bu tür dost sohbetlerinin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

ÇGC Kültür ve Sosyal tesislerini de çok beğenen Parmaksız, böyle güzel bir tesisin Adana’ya kazandırılmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, ”Manzarası ve konumu ile çok güzel ve Adana basınına yakışan bir tesis. Bu tesisi kazandıran Cafer Esendemir ve arkadaşlarını  kutluyorum”dedi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de, ziyaretten büyük memnuniiyet duyduğunu belirterek,  Naci Parmaksız’ın Emniyet Müdürlüğü ve Valiliği döneminde güzel dostluklar oluşturduğunu ve bu dostlukların halen aynı sıcaklıkla devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

”Sayı Valimizin ziyaretleri bizi mutlu etmiştir. Dostluğumuzun aynı şekilde devam etmesinden memnunum .. Valimizin her iki dönemde de basına karşı sıcak yaklaşımı bizleri mutlu etmişti. Sıcakkanlılığı, güleryüzü, basına verdiği önem,  emniyet güçlerinin halkla olan  bağlarının kuvvetlendirilmesi noktasındaki çabaları, kentteki asayişin sağlanması için gerçekleştirdiği çalışmalar her zaman hafızalarımızdaki yerini koruyacaktır.”

Bir cevap yazın