Erginkara'dan Kocaispir'e: Bu vebali nasıl taşıyacaksınız? -

Erginkara’dan Kocaispir’e: Bu vebali nasıl taşıyacaksınız?

CHP’li Muhammet Erginkara, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Kocaispir’in Büyükşehir Belediye Meclisi’nde işçi alacakları ve maaşlarının ödeneceği borçlanma maddesine “hayır” oyu verdikten sonra yaptığı paylaşımı eleştirdi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında paylaşmak, kardeşlik ve dostluk köprüleri inşa etmekten bahsettiğini işaret eden CHP’li Muhammet Erginkara, “Bayramların aynı zamanda bir gönül kazanma seferberliği olduğunu söylemiş. Çok değil 08.08.2019 tarihinde aşağıdaki fotoğraf çekildi. Bu fotoğrafta sayın başkan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir bölümü belediye işçilerine bayram öncesi maaş ödenmek için gelen borçlanma isteğine HAYIR oyu verdi. Şimdi sizin siyaset gereği verdiğiniz bu karardan ötürü maaşsız bayram geçirecek olan işçiler nasıl gönül rahatlığıyla bir bayram yaşayacak? Bu vebali nasıl taşıyacaksınız?” diye sordu.

SEÇİM GECESİ HATIRLATMASI

Yerel seçimlerin yapıldığı geceyi hatırlatarak, oyların yeniden sayımına karşı çıkılması tutumunu da vurgulayan Erginkara, “Seçildiğiniz seçimlerin tekrar sayılmasını bile engelleyerek o koltuğa oturduğunuzu hatırlatır, Yüreğir halkının HAYIR oyunuza karşı bir cevabı olacağını belirtirim…” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın