Duvar da toplu sözleşme imzaladı Salim Büyükkaya da toplantıda yer aldı -

Duvar da toplu sözleşme imzaladı Salim Büyükkaya da toplantıda yer aldı

Sendikal örgütlenmenin gün geçtikçe kayba uğradığı Türkiye’de gazeteciler de emek mücadelesinde yara alan meslek grubunun başında yer alırken, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) basın iş kolunda örgütlenme mücadelesini de sürdürüyor.

Son olarak Gazete Duvar ile basın emekçilerinin hakları güvence altına alınarak toplu sözleşme imzalandı. TGS Adana Şube Başkanı Gazeteci Salim Büyükkaya da Duvar ile yapılan görüşmeler ve imzada yer aldı.

Gazete Duvar ile TGS arasında toplu sözleşme imzalandı
Gazete Duvar ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeyle, mevcut sosyal haklar daha da geliştirildi.
Gazete Duvar ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile Gazete Duvar adına İcra Kurulu Başkanı Ömer Araz’ın imza attığı TİS’le, çalışanlar birçok yeni haklara kavuştu.

TİS’in ardından açıklama yapan Araz, her zaman çalışanların haklarını gözeten bir anlayışla hareket ettiklerini belirterek, ilk görüşmede imzaların atıldığına dikkat çekti.

TGS Başkanı Gökhan Durmuş ise sendikal örgütlülüğün en zayıf olduğu işkolunun başında medya sektörünün geldiğini hatırlatarak, Gazete Duvar’la imzalanan sözleşmenin önemine dikkat çekti. Son yıllarda yaptıkları örgütleme çalışmalarıyla işkolu barajını geçtiklerine vurgu yapan Durmuş, tüm gazetecilere sendikalaşma çağrısı yaptı.

İmzalanan toplu sözleşmeyle, mevcut haklara ek olarak;

Her 1 Mayıs’ta 500 lira ikramiye
Her yıl 250 TL izin parası
Çocuğu olanlara yıllık 1000 lira eğitim/kreş yardımı..
Yıllık izinlerin 4 hafta olması
5 yılını doldurana 1 tam altın verilmesi gibi sosyal haklar da sağlandı.

BÜYÜKKAYA TGS HEYETİNDE

İşveren Temsilcisi Ömer Araz ile TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş ve Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya çalışanların bir bölümüyle fotoğraf çektirdiler.
TGS heyetinde yer alarak sözleşmeyi imzalayan yetkililerden biri olan Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, “Sözleşme yaptığımız işyerlerinin sayısıyla birlikte, sözleşmelerdeki kazanımları da arttırmaya çalışıyoruz. Emeğin onuru sendikalı olmaktır. TGS bu işkolunun onurlu lokomotifidir.”dedi.

Bir cevap yazın