Dizidar'dan Karalar'a yerel inisiyatif çağrısı -

Dizidar’dan Karalar’a yerel inisiyatif çağrısı

Adana Ticaret Odası 38. Grup Meclis üyesi Semih Dizidar yaptığı açıklamada, iki büyük ihalede (Altın Koza, Lezzet Festivali) Adanalı firmalara yasalara uygun pozitif ayrımcılık uygulanmasını istedi.

Semih Dizidar,  “Önümüzdeki 60 günlük takvimde Adana’mızın Türkiye’de hatta dünyada tanıtımına büyük katkı sağlayacak 2 büyük organizasyon yapılacaktır. Bu organizasyonlarda emeği geçen tüm yerel yöneticelere şimdiden teşekkür ediyoruz.” dedi.

ATO 38. Grup (Organizasyon, Reklam, Medya Tanıtım) Meclis üyesi Dizidar şöyle devam etti: Bu vesileyle dikkate alınmayan bir hususu gündeme taşımak istiyorum.. 4 Eylül günü açık ihale şeklinde Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılacak olan Altın Koza Festivali ihalesinde yerel katılımcı firmalarımıza tekliflerinde fiyat avantajı maddesi konulmamıştır.

Neden konulmalı idi; çünkü Adana’da bu organizasyonları hakkıyla yapacak firmalarımız vardır, burada kazanıp bu şehirde vergilerini ödemektedir ve en önemlisi şehir dışı firmaları kendi ekip ve imkanlarını getirmeden işleri buradan hizmet alarak tedarik etmektedir. İhale firması ödemelerini yapmadan ya da alacaklarını bahane edip kurumları suçlayarak iş bitiminde şehri terkedip, ödemelerini de yapmadan Adana’da mağdurlar ordusu oluşturmaktadır. Bunu son dönemde çokça yaşadık.

Aynı şekilde Adana Valiliği’nin ev sahipliğinde yapılacak olan Adana Lezzet Festivali’ne ait bir ihale şartnamesi yayınlanmadı.. Katılım şartlarını bilmiyoruz fakat stand alanları satışı yapılmakta olduğu duyumlarını alıyoruz.. Yerel yöneticilerden, Meclisinde üye sıfatıyla görev aldığım Adana Ticaret Odası’ndan bu konuda da gerekli hassasiyeti ve dirayetli bir duruş bekliyorum. Adana kazanmalı Adanalı kazanmalı.”

1 thought on “Dizidar’dan Karalar’a yerel inisiyatif çağrısı

Bir cevap yazın