Demirtaş'tan Tufanbeyli ziyareti -

Yoğun iş programından fırsat buldukça ilçeleri ziyaret etmeye özen gösteren vali Demirtaş, Tufanbeyli Kaymakamlığı ile Tufanbeyli Belediyesini ziyaret etti. Vali Demirtaş’ın ziyaretinde lapa lapa kar yağması güzel görüntüler oluşturdu.

İlk olarak Tufanbeyli Kaymakamlığı ziyaretinde bulunan vali Demirtaş, kaymakamlık personeli tarafından kapıda karşılandı. Tufanbeyli Kaymakam Vekili Ömer Sevgili’den ilçenin genel durumu, gerçekleştirilen ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgiler alan vali Demirtaş; Kaymakam Vekili Sevgili’nin şahsında tüm kaymakamlık personeline görevlerinde başarılar dilediğini kaydetti.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Tufanbeyli Belediyesini ziyaret eden vali Demirtaş, Belediye Başkanı Remzi Ergü ile bir süre sohbet etti. Başkan Ergü tarafından Tufanbeyli Belediyesince yapılan faaliyetler hakkında bilgilendirilen vali Demirtaş, belediyecilik hizmetlerinin önemine değindi. Başkan Remzi Ergü ve belediye çalışanlarına başarılar temennilerini ileten vali Demirtaş, “Vatandaşlarımıza hizmet etme ve ilçemizi bulunduğu konumdan çok daha ilerilere taşıma konusunda yerel yönetimlerle her zaman iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

TUFANBEYLİ İLÇESİNDE MUHTARLARLA BULUŞTU

Vali Demirtaş, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Tufanbeyli ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi. Toplantı öncesinde bir konuşma yapan vali Demirtaş, muhtarlık kurumunun önemine değindi. Bugün muhtarların hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir görevi üstlendiğini dile getiren vali Demirtaş, “Sizler milletle devlet arasında bir köprü görevi görüyorsunuz. Kapınız herkese açık olsun. Bir vatandaş sizlere geldiği zaman, sizlerden bir şey talep ettiği zaman, onları boynu bükük bir şekilde göndermeyin. Mutlaka problemlerini çözün. Vatandaşlarımızın taleplerine karşı duyarlı olun. Bizler de sizlerin her zaman yanındayız.” dedi.

Konuşmasının devamında Tufanbeyli ilçesindeki sağlık, ulaşım, eğitim ve altyapı hizmetlerine de değinen vali Demirtaş, “Göreve başladığım ilk zamanlar Adana’nın en büyük problemlerinden biri elektrik kesintileriydi. Şu an elektrik kesintileri dile getirilen sorunların en altında. Bu alanda çok ciddi yatırımlar yaptık. Problemleri çözüyoruz. Vatandaşlarımız için çok güzel işler yapıyoruz.” şeklinde konuştu. İlçede yaşayan vatandaşların huzur ve refahı için gerek muhtarlarla gerek yerel yönetimle gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde olmaya devam edeceklerini belirten vali Demirtaş,  toplantıya katılım gösteren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.  Vali Demirtaş’ın konuşmasının ardından toplantıya katılım gösteren muhtarlar, tek tek söz alarak talep ve beklentilerini dile getirdiler.

Vali Mahmut Demirtaş, muhtarlarla düzenlediği toplantının ardından esnaf ziyaretinde de bulundu. Tufanbeyli esnafını iş yerlerinde ziyaret eden vali Demirtaş, hayırlı ve bol kazançlar temennilerini ilettiği esnafa ilgilerinden ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Tufanbeyli esnafı ise vali Demirtaş’ın sürpriz ziyaretinden mutluluk duyduklarını dile getirdi.

OKUL İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Tufanbeyli ilçesindeki temaslarını sürdüren vali Demirtaş, Tufanbeyli ilçesinde yapım çalışmaları devam eden imam hatip ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu. Okulda gelinen aşama hakkında yetkililerden bilgiler alan vali Demirtaş, “İlimizin her bir köşesinde en önem verdiğimiz yatırımların başında eğitim yatırımları gelmektedir. Çünkü bizler ülkemize yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu biliyoruz. Bu gerçekten hareketle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın çağın gerektirdiği donanımlara uygun şartlarda eğitim görmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Vali Demirtaş’ın ziyaretlerine Tufanbeyli Kaymakam Vekili Ömer Sevgili ve Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü de katıldı.

Bir cevap yazın