Okunma Zamanı:2 Dakika, 3 Saniye

Adana Demirspor geçen sezonu şampiyon tamamlayıp Süper Lig’e çıkmasının ardından önemli transferler yaptı ve ilk bir-iki haftalık tökezlemenin ve teknik direktör değişikliğinin ardından gerçek gücünü göstermeye başladı. İtalyan teknik adamın takımın başına gelmesinden sonra ilk hafta alınan Karagümrük mağlubiyeti hariç çok iyi sonuçlar çıkmaya başladı. Uzun süredir futbolu takip etmeyen bir Adanasporlu olarak ben bile Demirspor’u izlemeye başladım. Maçlara gitmiyorum ama en azından sonuçları takip ediyorum. 

İtalyan Balotelli medyatik ve renkli bir sima olduğu kadar kaliteli bir futbolcu. Geçmişte içinde bulunduğu bazı sansasyonel olaylar nedeniyle gözler onun üzerinde. Beşiktaş maçında gol attıktan sonra, Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’a dönerek, iki elinin işaret parmaklarıyla kendi beynini göstermesi bazı çevrelerce “Büyük terbiyesizlik” olarak nitelendirildi. Oysa 7 yıl önce Balotelli’nin kaçırdığı bir gol sonrası, o zamanlar yorum yapan Sergen Yalçın, “Bu çocukta beyin yok” demişti. Kayıtlarda var fakat Sergen Hoca basın toplantısında, “Balotelli’yi görmedim, tanımam, konuşmadım, ben teknik direktörüm, aynı seviyede değiliz” falan dedi ama 7 yıl önce söylediklerine hiç değinmedi. Balotelli’nin yaptığı hareket federasyondan ceza görmedi. Bana göre de futbol tarihinin en nazik ve seviyeli intikamlarından biriydi. Beşiktaş’a attığı gol de mükemmeldi.

Demirspor’un çıkışı ve Balotelli’nun yüksek formu devam ederken Antalyaspor deplasmanından da bir başarılı sonuç geldi. Demirspor, Antalyaspor’u, Balotelli’nun gol attığı maçta 2-1 yendi. Antalyaspor’un hocası Ersun Yanal, takımının aldığı mağlubiyetin faturasını Balotelli’ye ve hakeme çıkardı. Sayın Yanal’ın maç sonrasında yaptığı konuşma bana göre futbol tarihine geçecek bir konuşma oldu. Artık torpillilerin oynamayacağını söyledi, yetenekleri bundan sonra doğru seçeceğinden bahsetti. Çok ilginç bir konuşmaydı. Balotelli’yi ve hakemi eleştirdi. Oysa Balotelli’ye arkadan tekme atan kendi oyuncusu, Bolotelli düşseydi kırmızı kartla oyun dışınnda kalacaktı. Balotelli tam bir Adanalı gibi davranarak, arkadan yapılan kötü niyetli müdahaleye rağmen sekmedi bile ve kendisine tekme atan oyuncuya dönüp tepki gösterdi. Balotelli biraz kurnaz olsa rakibi kırmızı kart görecek ve Antalyaspor 10 kişi kalacaktı. Balotelli’nin çılgın olduğu kadar çok mert bir insan olduğunu bu pozisyonda görmüş olduk.

Demirspor’a çarpılan, Balotelli’nin çılgın kişiliğinden medet umuyor. İtalyan buldozeri kendini kırmızı kartla attırmadan oynamaya devam ederse Süper Lig’de daha çok can yakar. Demirspor’un çok sayıda silahı var ve yabancı yıldızların, dört büyükler gibi bir fobisi, korkusu yok. Hepsi yetenekli ve her an maçın kaderini değiştirebilecek oyuncular. 

Balotelli şimdilik Sergen Yalçın ve Ersun Yanal’ı çok zor durumda bıraktı ve mantıksız konuşmalar yapmalarına neden oldu. Böyle giderse çok sayıda başka ilginç maçlar seyredeceğiz. Demirspor’u ilgiyle ve merakla izliyorum.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın