Cumhuriyet Kupası için yarıştılar -

Adana Tenis Dağ ve Su Sporları Kulübü’nde (ATDSK) düzenlenen Akbal Rulman Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası, büyük katılımla gerçekleşti.

30 Eylül-30 Ekim 2019 tarihlerinde Akbal Rulman’ın sponsorluğunda yapılan Cumhuriyet Kupası, Cumhuriyet’in 96’ncı Yıldönümü’nün kutlandığı 29 Ekim’deki final maçlarıyla son buldu. Turnuvaya, 8 kategoride yaklaşık 250 tenisçi katıldı. Senyör tenisçilerin kortlarda tenis rüzgarı estirdiği turnuvanın ödül töreninde Cumhuriyetimizin kuruluşunun yıldönümü de kutlandı.

Tören sonunda şampiyon ve ikinci tenisçiler, ATDSK Yönetim Kurulu ve kulüp üyeleri, ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak, 10. Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı seslendirdiler. ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, turnuva sponsoru Akbal Rulman’ın Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Coşkun’a desteği nedeniyle plaket vererek, teşekkür etti.

ATDSK’nın üyelerinden aldığı güçle Türk Tenisi için çalıştığını, yatırımlar yaptığını, “Türkiye’nin 1 numaralı kulübü” iddiasıyla çıktıkları yolda 3 yılda yapılan yatırımlar ve projelerle bunu gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Keskin, “Sevdamız tenis oynayan insanların sayısını artırmaktı. Bunu başardık. Kulübümüzü de Türkiye’nin en büyük kulübü yaptık. Büyük turnuvalarda başarısı, enerjisiyle herkes tarafından konuşulan kulüp olduk.

Üyelerimizin gücünden, sevgisinden güç aldık. Yeni yıla yeni yatırımlara gireceğiz. Büyük projelerimizle yine Adana’mız için, ülkemiz için, Türk Tenisi için çalışacağız. ATDSK’yı Avrupa’nın en büyük kulübü yapacağız” dedi. Turnuvada kategorilerinde şampiyon olan tenisçilerle, finalistlere kupaları Başkan Keskin ve Yönetim Kurulu Üyesi Can İstif tarafından verildi. Törenin finalinde Keskin, sponsor Kemal Coşkun ve tenisçiler birlikte turnuva pastasını kestiler. 


Turnuvada şampiyonluk kupasını kaldıran ve ikinci olan sporcuların isimleri şöyle: 


KADINLAR

Master Grubu’nda Ece Şanıvar Koçak ve Aylan Kurtar, A Grubu’nda Saime Üreten ve Semra Taşucu, B+C Grubu’nda Özleyiş Bakırtel, Sevdiye Acele. 


ERKEKLER

45+ Master Grubu’nda Abdurrahman Gündeşlioğlu ve Alper Müftüoğlu,
25+ Master Grubu’nda Özkan Çetin ve Eren Altunsüzer, A Grubu’nda Burak Demirçalı ve Esved Göçmez,  B Grubu’nda Cumhur Demirağ ve Ercan Afşar, C Grubu’nda Burak Taştekin ve Çetin Aydoğan. 

Bir cevap yazın