Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Okunma Zamanı:1 Dakika, 6 Saniye

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin Cumhuriyet Bayramı özel konserinde Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, Atatürk’ün sevdiği türküler ve Atatürk’e ithaf edilen şarkıları seslendirdi .

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi özel bir organizasyona imza attı. Üniversitenin düzenlediği Cumhuriyet Konseri’nde, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tenor Oğuz Sırmalı, soprano Nihan İnan, bariton Umut Kosman ve piyano sanatçısı Elif Kosman sahne aldı. Sanatçılar, Atatürk’ün sevdiği türküler ve Atatürk’e ithaf edilen şarkıları seslendirdi. Sanatçılar, toplam 13 eseri izleyenlerle buluşturdu. Özellikle Selanik türkülerinde konukların duygusal anlar yaşadığı konser, Gençlik Marşı’nın coşku içinde söylenmesiyle tamamlandı. Konseri, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.  Dr. Cem Harun Meydan, akademik ve idari personel ile öğrenciler izledi.

CUMHURİYET BİR PARADİGMA DEĞİŞİMİDİR

Konser öncesi bir konuşma yapan Prof. Dr. Cem Harun Meydan, özgür ve çağdaş bir toplum oluşturmanın tek yolunun cumhuriyet olduğunu söyledi. Prof. Dr. Meydan, “Cumhuriyet bir paradigma değişimidir ve her alanda başlatılan müthiş atılımların başlangıç noktasıdır. Çok kısa bir zamanda Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde eğitim, hukuk, sanayi, tarım, sanat, sağlık alanlarında büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Atatürk’ün eğitim, bilim ve havacılık konularına verdiği önemin bilincindeyiz. Bu üç önemli hususun birleştiği yegâne yer bizim üniversitemizdir. Bu gün müziği de burada birleştirmiş oluyoruz” dedi. Etkinliğin ardından konuklar, Türk Hava Kurumu’nun “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” başlıklı fotoğraf sergisini gezdi.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

Kocaispir : Karalar ile iş birliğimiz çok iyi

Cts Eki 26 , 2019
Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana’yı geliştirmek için Büyükşehir Belediyesi’yle iş birliğinin çok iyi ilerlediğini söyledi. Başkan Kocaispir, İhlas Medya Grubu’nu ziyaret etti. Türkiye Gazetesi Temsilcisi Cumali Geleri, İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürü Adnan Kulak, Türkiye Gazetesi Abone Koordinatörü Mehmet Güven ve İhlas Vakfı Çukurova Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü […]