Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı -

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin Cumhuriyet Bayramı özel konserinde Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, Atatürk’ün sevdiği türküler ve Atatürk’e ithaf edilen şarkıları seslendirdi .

Türk Hava Kurumu Üniversitesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi özel bir organizasyona imza attı. Üniversitenin düzenlediği Cumhuriyet Konseri’nde, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçıları tenor Oğuz Sırmalı, soprano Nihan İnan, bariton Umut Kosman ve piyano sanatçısı Elif Kosman sahne aldı. Sanatçılar, Atatürk’ün sevdiği türküler ve Atatürk’e ithaf edilen şarkıları seslendirdi. Sanatçılar, toplam 13 eseri izleyenlerle buluşturdu. Özellikle Selanik türkülerinde konukların duygusal anlar yaşadığı konser, Gençlik Marşı’nın coşku içinde söylenmesiyle tamamlandı. Konseri, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.  Dr. Cem Harun Meydan, akademik ve idari personel ile öğrenciler izledi.

CUMHURİYET BİR PARADİGMA DEĞİŞİMİDİR

Konser öncesi bir konuşma yapan Prof. Dr. Cem Harun Meydan, özgür ve çağdaş bir toplum oluşturmanın tek yolunun cumhuriyet olduğunu söyledi. Prof. Dr. Meydan, “Cumhuriyet bir paradigma değişimidir ve her alanda başlatılan müthiş atılımların başlangıç noktasıdır. Çok kısa bir zamanda Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde eğitim, hukuk, sanayi, tarım, sanat, sağlık alanlarında büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Atatürk’ün eğitim, bilim ve havacılık konularına verdiği önemin bilincindeyiz. Bu üç önemli hususun birleştiği yegâne yer bizim üniversitemizdir. Bu gün müziği de burada birleştirmiş oluyoruz” dedi. Etkinliğin ardından konuklar, Türk Hava Kurumu’nun “Gökyüzünden Türkiye Manzaraları” başlıklı fotoğraf sergisini gezdi.

Bir cevap yazın