Okunma Zamanı:48 Saniye

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Adana Zirai Üretim İşletmesi Tarımsal Yayım ve Hizmetiçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün (Adana TAYEM) tarımın değişik konularında gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri kapsamında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Bağcılık Araştırma ve Uygulama alanında “Asmalarda Kış Budaması ve Çelikle Çoğaltma”  eğitimi verildi.  

Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Tangolar tarafından verilen uygulamalı eğitime Adana TAYEM Müdür Yardımcısı Bülent Ayhan ve Ziraat Yüksek Mühendisi Senem Gök ile birlikte kurumun ilgili teknik personeli ve Bölümün Bağcılık alanında görev yapan araştırıcıları katıldı. 

Katılımcılara önce, Bahçe Bitkileri Bölümünün bağcılık alanında yürütülen faaliyetleri hakkında açıklamalar yapıldığını ifade eden  Prof. Dr. Semih Tangolar, konuya yoğun ilgi gösteren katılımcılara, bağlarda kış budamasının önemi, budama zamanı, budama şekilleri ve dikkat edilmesi gereken temel hususlar ile ovada yetiştirilen üzüm çeşitleri ve çelikle çoğaltma hakkında kısa bilgi verildiğini söyledi. 

Prof. Dr. Tangolar, Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimin video kaydına youtube üzerinden ulaşılabileceğini bildirdi.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın