Çukurova Üniversitesi’ndeki yemek kuyruğuna canlı yayında isyan etti!

Okunma Zamanı:49 Saniye

Gazeteci Armağan Kabaklı, “Siz ucuz yemek için çocuklarınızı bu sıraya sokar mıydınız?” diye sordu.

Adana’da kısa sürede fenomen haline gelen TV A’nın sabah kuşağı programı “Armağan Kabaklı ile Sabah Ajansı” günün önemli gelişmeleri, yerel gazete manşetleri ve özel haber ve konuklarıyla izleyici kitlesini artırmayı sürdürürken, toplumun tüm kesimlerinin sorunlarına da dikkat çekiyor.

Çukurova Üniversitesi öğrencilerinin öğle yemeği çilesi de programın editörü ve sunucusu gazeteci Armağan Kabaklı’nın dikkat çeken yorumuyla gündeme taşındı.

Öğlen yemeği sırasında merkez kafeterya önünde oluşan gurur kırıcı kuyrukları geçmiş yılların Bağ-Kur sıralarına benzeterek ironiyle anlatan Armağan Kabaklı, “Koskoca Çukurovsa Üniversitesi bilim ve akademideki saygınlığını öğrencilerine de yaşatması gerekiyor. Geniş imkanları olan üniversite öğrencilere bu kuyruğu mu reva görüyor” diye sordu.

Rektör Mustafa Kibar ve yetkililere çağrıda bulunan Gazeteci Kabaklı, “Siz zor koşullarda eğitimlerini sürdüren öğrencilerin girdiği bu kuyruğa, daha ucuz bir yemek için kendi çocuklarınızı sokar mıydınız?” sorusunu yöneltti ve “Ne 21. yüzyıl Türkiyesine ne de Adana’ya yakışmayan bir görüntü” yorumunda bulundu.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

Adana Valiliği duyurdu: 15 gün eylem yapmak yasak

Cts Eki 12 , 2019
Adana’da Barış Pınarı Harekatı sebebiyle yaşanabilecek her türlü olumsuz bir durumun önüne geçilebilmesi amacıyla 15 gün süreyle eylem yapılması yasaklandı. Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, “Uluslararası hak ve yükümlülüklerimiz ve meşru müdafaa kapsamında Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve ülkemizin milli güvenliğine tehdit oluşturan PKK/KCK, PYD/YPG ve DAEŞ terör örgütlerini etkisiz hale getirmek […]