Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri İMO Adana Şubesinde Baret Takma Mutluluğu Yaşadı -

Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri İMO Adana Şubesinde Baret Takma Mutluluğu Yaşadı

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şubesi, Çukurova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için Şube binasında tanışma toplantısı ve baret takma töreni düzenledi.

Baret Takma Töreninin açılışı, Şube Başkanı Hasan Aksungur tarafından yapıldı. Öğrencilere ülkeye, yaşadıkları şehre, mesleklerine, çevrelerine katkı sunan, mesleki değerlere önem veren birey olmanın öneminden bahseden Aksungur; “İnşaat Mühendisliği mesleği kadim çağlardan beri devam eden, can ve mal güvenliğini doğrudan etkileyen bir meslektir. Bu nedenle mesleğimizin tüm yönleriyle kavranması, teknik gelişmelerin yakından takip edilmesi ve en önemlisi mesleki etik ilkelere uygun icra edilmesi hayati önemdedir. Öğrencilik hayatının başlangıcından, mezuniyete, mesleğin icra edilmesine kadar; kısacası hayat boyu bir öğrenme sürecidir. İnşaat Mühendisleri Odamız, bu sürecin tamamında sizlerin yanında olmaya devam edecektir. Sizlerin de önerilerini alarak, gerek mesleki gerekse de sosyal, toplumsal, kültürel konularda kendinizi geliştirmeniz yönündeki çalışmaları planlayacağız.  Burası sizin Odanız, sizler buranın asli sahipleriniz. İleride bu salonda olanlarınız arasından bizim yerimize, Odamızda sorumluluk üstlenenler olacaktır. Şube Yönetim Kurulumuzda, genç- İMO çalışmaları içinden gelen arkadaşlarımız var. Odanıza şimdiden sahip çıkmanız hem mesleki olarak hem de topluma faydalı bireyler olmanızın yönünde ufkunuzu açacaktır” diye konuştu.

Hasan Aksungur ardından TMMOB Yüksek Onur Kurul Üyesi Abdullah Bakır, İMO Adana Şube 21. Dönem Şube Başkanı Çağdaş Kaya, geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır Çak ve ÇÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Demir mesleki tecrübelerini gençlerle paylaştılar.  Odayla ilişki kurmalarının gençlere analitik düşünme zemini ve teorik bilgilerin yanı sıra pratik deney kazandırmakta faydalı olacağından söz ettiler.

Genç-İMO 12. Dönem Konsey Üyesi Sema Sapıtmaz,  Oda ve genç-İMO çalışmalarıyla ilgili bir sunum yaptı. Sunumda geçtiğimiz yıllarda öğrenciler için düzenlenen teknik geziler, mesleki seminerler, tiyatro çalışmaları, dayanışma kahvaltısı, mezuniyet kutlaması gibi pek çok etkinlik öğrencilerle paylaşıldı. Yine Çukurova Üniversitesi öğrencileri genç-İMO üyeleri Melek Coşkun ve Yetkin Gönen de konuşmalarında, genç-İMO deneyimlerinden, İMO Adana Şubeyle olan bağlantılarının kendilerine ve öğrencilere olan katkılarından söz ettiler.

Konuşmaların ardından, İMO Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Şube Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sedat Yıldırım, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Uncu ve A. Berdan Dinçyürek, ÇÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Demir, TMMOB Yüksek Onur Kurul Üyesi Abdullah Bakır, İMO denetleme kurulu Üyesi Nebil Yengüner ve 20 – 21. Dönem Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hıdır çak tarafından gençlere baretleri takdim edildi. Tören kokteyle sona erdi.

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, tarafınıza yollanan iş ilanlarını ve etkinliklerin bildirimlerini içeren e-postaların içeriğinden ve gerçekliğinden sorumlu tutulamaz. Kurumumuza gönderilen iş ilanları, üyelerimize doğrudan ve/veya dolaylı olarak iletilmesi hedeflenmiş ve üyelerimizin faydalanmaları amacı ile gönderilmiştir. E-posta gönderiminin tarafınıza gönderilmesini istemiyorsanız, bu mesajı tarafımıza yeniden yollayarak konu başlığına “E-POSTA İSTEMİYORUM” yazınız.

Daha yeşil bir dünya için gerekmedikçe lütfen çıktı almayınız.

Chamber of Civil Engineers Adana Branch will not be held responsible for the contents and reality of the e-mails concerning job advertisements and activities that have been send to you. The job advertisements that have been sent to our administration are forwarded directly and/or indirectly to our members for their own benefits. In order to unsubscribe, please resend this e-mail to us by writing “I DO NOT WANT TO RECEIVE E-MAIL” to the subject box.

Please consider the environment before deciding whether to print this e-mail.

Bir cevap yazın