CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DENİZLİ MİLLETVEKİLİ GÜLİZAR BİÇER KARACA’NIN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

CHP’NİN GENÇLERE SÖZÜ: Genç işsizliğini yok etmek, düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak, gençlerin ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak gençlik politikalarını oluşturmak

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmıştır. Atatürk, tam bağımsız bir ülke idealiyle çıktığı Samsun’da yaktığı meşaleyle bir milletin tarihini değiştirmiş, dünyaya örnek bir Kurtuluş Mücadelesiyle tarihin altın sayfalarında yer almıştır. Emperyalist güçlere karşı kararlılıkla ve inançla sürdürülen Kurtuluş Mücadelemiz, tarihin akışına yön vermiştir.

İlkeleri ve devrimleriyle yolumuzu aydınlatan gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yurttaşları, Atatürk’ün evlatları olarak “insan onuruna yakışır” yaşam koşullarını inşaa etmek için mücadele ediyoruz. Demokrasiden, laiklikten ve tam bağımsızlıktan ödün vermeden sürdürdüğümüz kararlı mücadelemizde umutsuzluğa ve yılgınlığa kapılmaya hakkımız yok.

Bu güzel vatanı, onurlu bir mirası bizlere bırakan kurtuluşun tüm kahramanlarına minnetimizi, saygımızı; ülkeyi karanlığa boğmaya çalışanlara inat umudu örgütleyerek, dayanışmayla güçlenerek sunacağız. Tarihi sorumluluklarımızın farkındalığıyla, geçmişimizden aldığımız gücümüzle, uygar bir gelecek kurmak için yürüdüğümüz yolda, kimse bizleri yolumuzdan döndüremeyecek. Gaflet, dalalet ve hıyanet içinde, bu ülke çıkarları aleyhine uğraşan zihniyetin karşısında dimdik ayaktayız. Örgütlü kötülüğü yeneceğiz. Atatürk’ün yolunda ilerlemekten vazgeçmeyeceğiz. 

Ne yazık ki bugün; gençlerimizi karamsarlığa, belirsizliğe, hak etmedikleri eşitsiz bir düzene hapsetmeye adeta and içmiş bir iktidar, her türlü özgürlüğü risk ve tehlike olarak görmeye devam ediyor. Milyonlarca gencimiz antidemokratik uygulamalarla, haklarına erişim engelleriyle, işsizlikle, yoksullukla, güvencesizlik ve belirsizlikle baş başa bırakılıyor.

Sevgili gençler; Genel Başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifade ettiği gibi: Sizlerin hayalleri, bizim hedeflerimizdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, insan haklarının, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak gençlerimizin yanındayız. Genç işsizliğini yok etmek, düşünce ve ifade özgürlüğü önündeki engelleri kaldırmak, Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak, gençlerin ihtiyaç ve taleplerini dikkate alarak gençlik politikalarını oluşturmak ülkemizin aydınlık yüzlü tüm gençlerine sözümüzdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelemizin isimsiz kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı her yıl olduğu gibi bu yıl da, coşkuyla kutluyoruz.

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

Bir cevap yazın