CHP Adana kulislerini hareketlendiren fotoğraf: Ne konuştular? -

CHP Adana kulislerini hareketlendiren fotoğraf: Ne konuştular?

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve önceki dönem Adana Milletvekili Ümit Özgümüş’ün baş başa yemekte verdiği fotoğraf siyasi kulisleri de harekete geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde geniş katılımlı bir toplum açılış ve temel atma töreni ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’i ağırlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in sosyal medya hesaplarından paylaştığı bir akşam yemeği fotoğrafı, siyasi kulislerde de dikkat çekici olarak yorumlandı. Zira Çetin’in paylaştığı fotoğrafta baş başa akşam yemeğinde buluştuğu isim CHP Adana eski Milletvekili Ümit Özgümüş’tü.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in gönlünde Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı olduğu biliniyor. Kendisi de bu hayalini ve siyasi hedefini gizlemiyor. Zira Deniz Baykal’ın liderliğindeki CHP Soner Çetin’i 2009 yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak göstermiş ancak daha sonra adaylığını geri çekerek yerine ise Ümit Özgümüş’ü aday göstermişti.

Bu gelişmelerin ardından Adana’nın sevilen ve güçlü iki politikacısı ardından geçen yıllarda açık ve kapalı kayaklarda siyasi atışmalar ve rekabete girse de daha sonra aralarındaki ilişki siyasi nezaket ve dostlukla ilerlemişti. Ancak bugüne kadar böyle yakın bir fotoğraf vermemişlerdi. Geçmişte hayli sancılı süreçlerden geçen iki ismin baş başa yemekte buluşması Adana siyaset kulislerinde de bu yönüyle dikkat çekici olarak karşılandı. Çetin’in paylaşımında masada konuşulanlara dair bir ipucu yok. Paylaşıma “Adanamız için güzel bir sohbetimiz oldu” notu düşerken iki ismin yemekte hangi başlık altında buluştuğu ve ne konuşulduğu siyaset kulislerinin en çok merak uyandıran konusu haline gelmiş durumda.

Bir cevap yazın