Ceyhan'da yaralar sarılıyor -

24 Aralık Salı gününden bu yana Adana ve çevresinin mevsim normallerinin üzerinde yağış alması ile şehir merkezinde ve birçok ilçede sel felaketi yaşandı.

Ceyhan’ı da etkisi altına alan yağış nedeniyle yaşanan su baskınlarında zarar gören vatandaşların imdadına Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ ekipleri ile Ceyhan Belediyesi ekipleri yetişti.

Ceyhan’ da metrekareye 160 m³  yağmur düşmesi ile tarım arazileri sular altında kaldı, Ceyhan’ın sokakları, köyleri dereye dönüştü.  Adana Valiliğinin yaptığı uyarıların ardından ilk yağmurla çalışmalara başlayan Ceyhan Belediyesi ekipleri Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile büyük bir gayret sergiledi. Ekipler yaşanan doğal afette logar açma ve tahliye işlemlerinin yanı sıra vatandaşların imdadına koştu.  Yüksek yerlerden Ceyhan Nehri’ne inecek yağmur sularının ilçe merkezinde de sel oluşturma ihtimaline karşı belediye ekipleri teyakkuza geçti.

Başkan Aydar; “Geçmiş Olsun Ceyhan”

Yaşanan doğal afetler ile ilgili kurtarma ve yardım çalışmalarını an ve an yakinen takip eden Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar; “ 2 gündür belediyemizin tüm ekipleri teyakkuz halindedir. Yoğun yağış nedeni ile mağdur olan vatandaşlarımızın mağduriyetin giderilmesi için aralıksız çalışıyoruz. Devletimizin de mağdur olan çiftçilerimize gereken hassasiyeti göstereceğini umut ediyor, tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Tek tesellimiz sel felaketinde can kaybı yaşamamamızdır. Rabbim ülkemizi yaşanabilecek tüm felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın