Ceyhan’da siyasi rüşvet skandalı

Okunma Zamanı:28 Saniye

Pazar günü yapılacak seçimlerin öncesinde meclis üyelerinin yakınlarını işe aldırdığı iddşası ve bunu gösteren belge siyaset kamuoyunda skandala yol açtı.

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde CHP’li Belediye Başkanı Kadir Aydar’ın mazbatası YSK’nın kararı ile seçimden bir yıl sonra siyasi yasaklı görülerek iptal edilmişti.

Ceyhan’da bu pazar günü belediye meclisinin kendi içinde bir başkan seçmesi bekleniyordu.

Ancak yapılacak olağanüstü seçimli toplantının hemen öncesinde iddiaya göre akıllara durgunluk veren bir belge ortaya çıktı.

Belgede bazı meclis üyelerinin, seçimi koz olarak kullanarak yakınlarını işe aldırdıkları görülüyor.

Belediye henüz belgeyi yalanlamadı. Adana Valiliği de Ceyhan Belediyesi’ne soruşturma başlattı.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay'dan Ceyhan açıklaması

Cts Nis 4 , 2020
Yarın meclisin olağanüstü toplanarak yeni başkanı seçeceği Ceyhan Belediyesi’ndeki gelişmelere ilişkin AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay’dan açıklama geldi. YSK’nın yaptığı inceleme sonucunda hukuk çerçevesinde bir karar vererek Ceyhan Belediye Başkanının geçmişte almış olduğu cezalardan dolayı, Belediye Başkanlığına seçilme yeterliliğinin olmadığına karar verdiğine değinen Mehmet Ay, “YSK kararının ardından, Ceyhan […]