Çelebi : “Emperyalizme en büyük ders Amasya Genelgesi’dir”

Okunma Zamanı:24 Saniye

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, kurtuluş mücadelesinin yol haritası olan Amasya Genelgesi’nin emperyalizme karşı verilen mücadelede de rehber olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, ulusal mücadelenin amacını, yöntemini ve gerekçesini ortaya koyan Amasya Genelgesi’nin, bugün de Türkiye’nin içinde bulunduğu açmazdan, emperyalist kuşatmadan çıkışı için rehber olduğunu söyledi.

KURTULUŞUN YOL HARİTASI

Çelebi, Cumhuriyetin doğum belgesi olarak kabul edilen Amasya Genelgesi’nin işgale karşı direnen ulusun düşman işgalinden kurtuluşu için yol haritası niteliğinde olduğunu kaydetti.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

Büyükşehir’den asfalt, bisiklet yolları, peyzaj ve düzenleme

Pts Haz 29 , 2020
Adana’da yapılan UEFA standartlarında 33 bin kişilik yeni stadyum çevresinde asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Adana Büyükşehir Belediyesi orta refüj ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına devam ediyor.  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bisiklet tutkunlarına verdiği bisiklet yolları sözünü de yerine getiriyor. Stat çevresinde asfalt çalışmasının bitirilmesinin hemen ardından harekete geçen Adana Büyükşehir […]