İşçi dostu açıklamaları ters yüz eden isyan! -

İşçi dostu açıklamaları ters yüz eden isyan!

Adananediyor.com /ÖZEL

Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı Zeydan Karalar’ı siyasi işten çıkarmalarla suçlarken, Sözlü döneminde işten atılan Ak Partili bir işçi sosyal medyada isyan etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bankamatikçi ve yasal sınır üzerinde olan işçi çıkarmalarına MHP’li eski yönetim eleştirilerini yöneltirken, bir işçinin sosyal medyada bugün işçi dostu açıklama yapan çoğu isme isyanı dikkat çekti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ni Zeydan Karalar’ın kazanıp göreve başlamasının ardından devraldığı borç enkazı, müteahhit alacakları yüzünden duran yol, köprü ve kavşak inşaatları ile bankamatikçi tartışmaları tarafların karşılıklı söz düellolarıyla sürüyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar uygulamayı yasal sınırın aşılması ve bankatikçiler ile açıklarken önceki dönemin MHP’li kadrosu ise “siyasi işten çıkarmalar” olarak suçlamalarını sürdürüyor.

Tüm bu tartışmaların göbeğinde kendi yakınlarını korumak isterken gerçekten çalışan bazı işçilerin isimlerinin birim amirleri tarafından listeye eklenmesi ile oluşan haksızlıklar da düzeltilirken, işten çıkarmaları siyasi saikle açıklamaya çalışan Sözlü dönemi bürokratlarının işlediği emek suçu sosyal medyada bir isyan olarak ortaya çıktı.

Bugün işçileri ve emekçileri savunuyor gibi görünen MHP’li kadrolara daha önce Adana Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştığını ve ASKİ’de kadro beklerken işten atıldığını iddia eden Muhsin Asilkan’ın paylaşımı söylemlere başka bir boyut kazandırıyor.

AK Parti’nin gençlik kolları ve ana kadesinde çeşitli görev aldığını, Refah Partili bir geçmişe sahip olduğunu anlatan Asilkan yaşadıklarını şu ifadelerle aktardı:

“01,04,2018de Adana Askide kadroya geçmeyi beklerken,Aski Hukuk komisyonu başkanı Ömer Güner Sazak ve üyeleri tarafından sol terör örgütleri ile iltisaklı denilip,işimden oldum.Vali,mv.,Kaymakam aramasına ragmen Şaban Acar ve Ö.G.S. kulaklarını kapattılar.Gün geldi ve devran döndü.

Hayatımda karakol yüzü görmemiştim.MGV de yetiştim,Refah P. Ve Akparti de Yüreğir Genc.Kol. ve ana kademede görev aldım,4 dönem il ve ilce delegeliği yaptım,babam hoca ve kızım imam hatip öğrencisiydi. Ben hakkımı onlara helal etmiyorum.16 aydır idare mahkemesi ile uğraşıyorum”

İŞTE O PAYLAŞIMLAR:

Bir cevap yazın