Bu iddia çok konuşulur: Başkan hacizli makam aracını ahıra mı sakladı? -

Bu iddia çok konuşulur: Başkan hacizli makam aracını ahıra mı sakladı?

Tufanbeyli’de bir skandal iddia daha: Başkan haczedilmesin diye makam arabasını köyde ahıra sakladığı ilçede en çok konuşulan başlık ve espri konusu haline geldi.

Adananediyor.com


31 Mart mahalli seçimlerinde 34 oy farkla başkanlığa yeniden seçilen AK Partili Tufanbeyli Belediye Başkanı Av. Remzi Ergü’nün icraatleri hakkında iddialar bitmek tükenmek bilmiyor. 34 oy farkla göreve geldikten sonra partizan uygulamalarla gündeme gelen Başkan Ergü’nün bir dönemin sonunda belediyede oluşan mali tablo da iktidar partisine mensup olmasına rağmen ilçe halkının birinci gündem maddesi haline gelmiş durumda.


MAKAM ARABASI HACİZDEN KAÇIRILIYOR MU?
İşçi ve memur maaşlarını tam olarak ödeyemez halde bulunan Tufanbeyli Belediyesi’nin banka hesaplarının büyük kısmının da cari borçlar ve müteahhit alacakları yüzünden hacizli olduğunu kaydediliyor. İddialar bununla da sınırlı değil. Son günlerde Tufanbeyli halkının en çok konuştuğu iddiayı CHP’li Avukat İsmail Korkmaz gündeme getirdi. İddia ise bir Türkiye ironisi niteliğinde. İddiaya göre makam arabasını kullanmayan Başkan Ergü, aracı bir köyde saklanması üzere ahırda saklıyor.


“ARTIK KÖY KAHVELERİNDE KONUŞULUYOR”
Sarıçam Belediye Meclis Üyesi olan ancak Tufanbeylili olan Avukat İsmail Korkmaz, ididların artık köy kahvelerinde konuşulur hale geldiğini ve belediye yönetiminin bu mali açmazdan kurtulacak rasyonellikte hiçbir politikası ortaya koyamadığını kaydetti. Özellikle partizan uygulamaların ilçe halkından tepki gördüğünü kaydeden Korkmaz, “Kamu çıkarları doğrultusunda ve hukuki çerçevede iddiaların takipçisi olacağız” diye konuştu.

2 thoughts on “Bu iddia çok konuşulur: Başkan hacizli makam aracını ahıra mı sakladı?

Bir cevap yazın