Okunma Zamanı:1 Dakika, 45 Saniye

Ceyhan Hacıbektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı 10. Olağan Genel Kurulu’nda seçime tek aday olarak giren Bahadır Odabaşı ve yönetimi, yapılan oylama ile tekrar başkan seçildi.

Ceyhan Cemevi toplantı salonunda gerçekleşen genel kurul saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başladı. Akabinde söz almak isteyen konuşmacılar dilek ve temennilerde bulundular. Gündemin maddelerine geçilen olağan genel kurulunda en son seçime geçildi ve tek liste ile giren Bahadır Odabaşı Vakfın yeniden başkanı oldu.

AYRIMCILIĞIN VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN KARŞISINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Seçim sonucunun hemen ardından teşekkür konuşması yapan Başkan Odabaşı tüm genel kurul üyerine teşekkür ederek sözlerine şöyle devam etti’’ Değerli abilerim ve kardeşlerim bana yeniden bu onurlu görevi layık gördüğünüz için sizlere sonsuz teşekkür ederim. Ben ve yönetici arkadaşlarım görevde bulunduğumuz süre içerisinde çok başarılara imza attık. Vakfımıza bir Cemevi kazandırdık. Yönetici arkadaşlarımla beraber gerek ailemizden gerekse sosyal yaşantılarımızdan ödün vererek tüm mesaimizi kurumumuza harcadık. 2018 yılı içerisinde biten Cemevimiz 2019 yılında faaliyetlere başladı ve covid-19 nedeniyle 8ay açık kaldı.  Bu süre zarfında 6 adet Cem, 2 adet aşure, 8 adet lokma ve 2 adet konser gerçekleştirdik. Önümüzde 3 senemiz daha var görev yapacağımız. Bu süre zarfında Paneller, Sempozyumlar, tiyatro, konser, lokma, kurslar ve Cemler gerçekleştireceğiz. Toplumumuzu birlik ve beraberlik içerisinde tutmak ve kültürümüzü yaymak açısından ne gerekiyorsa yapacağız. Kamu kurum ve kuruluşları ile bu süre zarfında istişarede olacağız ve birçok etkinlikleri beraber gerçekleştireceğiz. Bizler daha öncede olduğu gibi bundan sonrada kurumumuzu siyasetten uzak tutacağız ve toplum siyasetini öne çıkaracağız. Yani toplumun çıkarlarını daima önde tutmaya devam edeceğiz. Yapıcı eleştirilere yaklaşarak, yıkıcı eleştirilere ise kulak tıkayacağız. Bizler Ceyhan’ın gelişmesi için de elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu şehir bizim bu şehir hepimizin. Bizler hiçbir etkinlikte ayrım yapmaksızın sünni kardeşlerimiz ile bir olacak ve beraber olacağız. Ayrımcılığın ve ötekileştirmenin dün olduğu gibi bugünde karşısında duracağız. ’dedi

Yeni seçilen Yönetim kurulu aşağıdaki gibidir.


BAŞKAN: BAHADIR ODABAŞI

BAŞKAN YRD : ALİ İHSAN SARICI

BAŞKAN YRD: HÜSEYİN KAR

SEKRETER: EZGİ KANLI

SAYMAN: HASAN TAŞ

ÜYE: FERHAT TONA

ÜYE: ÜLGER KANLI

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın