Ayhan Barut’tan 10 Kasım mesajı -

Ayhan Barut’tan 10 Kasım mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, aramızdan ayrılışının 84’üncü yıldönümünde ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir özlem ve minnetle andı. Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek yaşayacağını vurgulayan Barut, “Ölümsüz eserlerinle sonsuza dek yaşayacaksın Atam! Yaktığın ateş, saçtığın ışık hiç sönmeyecek, ilkelerin hep bize yol gösterecek” dedi. 

“ATATÜRK HALA YOLUMUZA IŞIK TUTUYOR”

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yıldönümünde açıklama yapan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, her 10 Kasım’da tarihin en büyük kahramanını herkesin büyük bir özlemle andığını belirtti. Atatürk ilke ve devrimlerinin sonsuza dek yaşayacağını aktaran Barut, “Bu uğurda sonuna dek mücadele edeceğiz, yılmadan ve usanmadan çabalayarak ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasını sağlayacağız. Hiç kimsenin gücü, sonsuza kadar yüreğimizde taşıyacağımız Atatürk sevgisini, hala yolumuzu aydınlatan ilke ve devrimlerini yok etmeye yetmeyecek. Nafile uğraşlara rağmen Atamız hep bize yol göstermeye devam edecek” diye konuştu. 

“ÖLÜMSÜZ LİDERDİR”

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucularını, aziz şehitleri ve kahraman gazileri minnet ve rahmetle andıklarını bildiren Ayhan Barut, şöyle konuştu:
“Atatürk ve tüm kahramanlarımızın ölümsüz emanetlerini koruma, sonsuza kadar yaşatma ve Cumhuriyetimizi çok daha ileri taşıma noktasında var gücümüzle mücadelemiz sürüyor. Ulusal bağımsızlığımız uğruna savaş meydanlarında geçen ömrünü Türkiye Cumhuriyeti’ne adayan Ulu Önderimiz Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin yılmaz bekçileri olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Ulusumuza emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatacağız. Fiziken aramızdan ayrılışının 84’üncü  yıldönümünde Atatürk ile sonsuzluğa göçen aziz şehitlerimizi, yiğit gazilerimizi özlem, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Bir cevap yazın