ASKİ’den vatandaşa sağduyu çağrısı: Çöpü ızgaralara atmayın

Okunma Zamanı:29 Saniye

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, kötü koku ve yağmurlarda olası taşkınlara karşı kentteki yapmur suyu ızgaralarını temizliyor.

ASKİ temizlik çalışmasını yaparken ortaya çıkan görüntüleri de bilgilendirici bir video ile paylaştı.

Vatandaşın sağlığı ve taşkınlara karşı yapmur suyu ızgaralarının temizliği yapılırken, ıslak mendiller, plastik şişeler ve benzeri atıkların ızgaralarda tıkanıklara neden olduğu ve atıkların yağmur suyu ızgaralarına atılmaması konusunda çağrıda bulunuldu.

ASKİ Kanalizasyon Daire Başkanı Cihan Bayram, ızgaralardan çeşitli çözülmeyen kimyasallar çıktığını ifade ederek, “Vatandaşlarımız sağduyulu olduğu takdirde temizlik işlerimiz kolaylaşacak ve ileride bu tür problemler yaşamayacağız” dedi.

Adana genelinde yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışması gerçekleştiren ASKİ, oluşabilecek kötü kokuların ve şiddetli yağışlarda yaşanabilecek su baskınlarının önüne geçiyor.

ASKİ paylaştı: 29 Haziran 2020 Pazartesi

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

"Kentlerde yaşanan felaketin nedeni rantsal politikalar"

Per Tem 2 , 2020
TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu (İKK) Sekreteri Erol Salman, çarpık kentleşme, altyapı sistemlerinin yetersizliği ve rantsal politikaların yerel yönetimler tarafından tercih edilmesi nedeniyle kentlerde doğal afetlerin, etkilerinin hafifletilebileceği halde daha etkili olduğunu söyledi. Birçok kentte yapılan ve telafisi mümkün olmayan çevresel tahribatlar ve yetersiz altyapı sistemlerinin yıllardır felaketleri davet eder […]