ASKİ bir ihaleyi daha canlı yayında yaptı -

ASKİ bir ihaleyi daha canlı yayında yaptı

İçme suyu hatlarında kullanılmak üzere yapılan “Boru Alımı İhalesi” canlı yayınlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın Adana’ya kazandırdığı “Şeffaf Yönetim Anlayışı” sayesinde vatandaşlar ASKİ tarafından gerçekleştirilen ihaleleri canlı izlemeye devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından, İçme Suyu Dairesi Başkanlığınca isale, terfi ve şehir şebeke hatlarında kullanılmak üzere ”Muhtelif Çaplarda HDPE Polietilen Boru Alımı İhalesi” gerçekleştirildi. 

ASKİ Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında yapılan açık ihale, Adana Büyükşehir Belediyesi  ve ASKİ’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınlandı. İhaleye katılan 7 firmanın teklif zarfları, komisyon üyeleri tarafından canlı yayında değerlendirildi. 

Tedarikçi firmanın konusunda uzman akredite onaylı test raporlarına sahip olması ve boru imalatçısının ISO 9001 kalite güvence sisteminin gerekliliklerini yerine getirmiş olması, ASKİ tarafından şart olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda alımı yapılacak olan içme suyu borularının darbelere ve basınca karşı dayanıklı olması gerektiğini belirten Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi, sadece sağlığa uygun ve toksikolojik bakımdan uygun olan boruların döşemesini yapacaktır.

Bir cevap yazın