Altın Koza ihalesini alan firmaya yerel basın öfkeli -

Altın Koza ihalesini alan firmaya yerel basın öfkeli

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Altın Koza Film Festivali için olağanüstü hal ilan edilmiş durumda.

Başkan Zeydan Karalar ve belediye bürokrasisi 23 Eylül’de başlayacak dev organizasyon için seferber oldu.

Kısa sürede iyi bir hazırlık süreci geçirmek zorunda olan belediye yönetimi film festivali ihalesini alan AC Prodüksiyon ile de uğraşarak enerjisini harcayacak gibi görünüyor.

Zira AC Prodüksiyon şimdiden belediye ile yerel basının arasını açmış durumda.

Yerel gazete, televizyon, radyo ve haber portallarına komik ve akla zarar rakamlar teklif ederek ihale şartnamesindeki bağlayıcı tanıtım maddelerini ucuza kapatıp milyonluk ihalede, sinekten bile yap çıkarma eğiliminde olan AC Prodüksiyon’da yerel basın şimdiden kazan kaldırmış durumda.

Canlı yayınlanan Altın Koza Film Festivali basın toplantısında şikayet ve protesto girişimi Büyükşehir Belediyesi Utku Sağılır’ın sağ duyulu çabasıyla önlendi.

AC Prodüksiyon isimli yükleniciden şikayetler de basın bürosunu bunaltmış durumda.

Yerel basın organizasyonunda belediyeye karşı sorumluluk doğuran firmadan basın organizasyonun alınması, yerel basını tanıyan ve koşullarına hakim basın bürosu tarafından yürütülmesi akılcı bir çözüm önerisi olarak görülüyor.

Ancak kritik süreç işlerin hızlı ilerlemesini de engelliyor.

Başkan Karalar’ın bu konuda adım atmaması durumunda AC Prodüksiyon’dan doğan mağduriyetin belediye ile yerel basın arasındaki iletişime zarar verecek gibi görülüyor.

Adananediyor.com

Bir cevap yazın