Altın Koza ihalesine en iyi teklifi veren firma kimin? İsimler tanıdık çıktı... -

Altın Koza ihalesine en iyi teklifi veren firma kimin? İsimler tanıdık çıktı…

26. Adana Altın Koza Film Festivali’nin organizasyon ihalesi bugün gerçekleştirildi.

Üç firmanın teklif verdiği ihalede yaklaşık maliyetin altında teklif çıkmayınca festival ihalesinin iptal edileceğine ilişkin de iddialar ortaya çıktı.

İki firma ihalenin 4 milyon 889 bin TL olan yaklaşık maliyetinin aşağı yukarı iki katı teklif verirken, AC Prodüksiyon isimli, İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı firma 5 milyon 335 bin 794 lira 50 kuruş  teklif sundu.

AC PRODÜKSİYON FİRMASI KİMİN?

Yaklaşık maliyet çıkmamasına ilişkin iki iddia var. Birincisi ihalenin iptal edilip 21B formülüne dönüleceği. Ancak bu seçenek rasyonel değil. Çünkü yeniden ihale açarken geçecek süre 23’ün başlayacak olan Altın Koza Film Festivali’ni zora sokar.

Diğer seçenek ise en yakın teklifi veren firmanın çağırılarak teklifini revize etmesi ve yaklaşık maliyette yeni bir teklif sunması.

Seçenekler tartışılırken diğerlerinden yarı yarıya düşük teklif veren firmanın yapısı da merak konusu oldu.

İddiaya göre daha önce de 9 Ağustos’ta Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bir organizasyon ihalesi alan ancak ihalesi iptal edilen AC PRODÜKSİYON YAPIM VE ORGANİZASYON HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ magazinden tanıdığımız bir isme ait.

İTO kayıtlarında 4.750.000,00 TL sermaye ile kurulduğu görülen şirketin yönetim kurulu başkanı sanatçı Aylin Coşkun. Yönetim Kurulu Başkanvekili ise Volkan Aslan. Volkan Aslan da Coşkun’un 9 Elül’de nikah masasına oturmaya hazırlandığı 15 yıllık sevgilisi.

Yani şayet ikinci seçenekteki yöntem izlenirse, Adana Altın Koza Film Festivali’ni sanatçı Aylin Coşkun ve sevgilisi Volkan Aslan’ın sahibi olduğu
AC Prodüksiyon üstlenecek.

Adananediyor.com

Bir cevap yazın