Akşener: “Milletime şikayet ediyorum”

Okunma Zamanı:1 Dakika, 45 Saniye

İYİ Parti lideri Meral Akşener, LGS kapsamında geçen hafta gerçekleştirilen merkezi sınavın ertelenmemesini eleştirdi, ortaya çıkan kalabalık görüntülere de tepki gösterdi: Umarız LGS nedeniyle vaka sayısında artış olmaz. Bu hafta da YKS sınavı var. Gençlerimize zihin açıklığı diliyorum. Bu vesileyle iktidarın bu inadını milletime şikayet ediyorum.İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle;* Biliyorsunuz geçtiğimiz Cumartesi, öğrencilerimiz LGS’ye girdi. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.* Sınavların ertelenmesi, ve gerekli önlemler alındıktan sonra yapılması için, olağanüstü bir çaba gösteren arkadaşlarıma da buradan teşekkür ediyorum.* Haksız çıkmak isterdik ama; LGS sınavı sırasında şahit olduğumuz manzaralar, ne yazık ki bizleri yine haklı çıkardı. Umuyorum ki, bu acemice yapılan sınav organizasyonu, vakalarda bir artışa sebep olmaz. Yakından takip etmeye devam edeceğiz.Bu hafta gözümüz kulağımız yine sınav salonlarında olacak. YKS, yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı var… Olağanüstü şartlara ve zorluklara rağmen, inatla sınava sokulan gençlerimize, zihin açıklığı diliyorum. Allah yollarını, bahtlarını açık etsin.*Bu vesileyle, iktidarın bu inadını da aziz milletime şikayet ediyorum. Önce ileri bir tarihe alınan, ardından tekrar öne çekilen sınavla ilgili olarak itiraz ettik.* Hukuki yollara başvurduk. “Sınavın 25-26 Temmuz’da yapılacağını açıkladınız. Sonra aklınıza esti, sınavı bir ay önceye çektiniz.* Gençlerimiz ve aileleri, planlarını buna göre yaptı, böyle olmaz” dedik; Dinlemediler. Dilekçemizi yazıp başvurduk, “Gençlerimizi zora sokacak bu uygulamayı iptal edin.” dedik.* Danıştay geçen hafta karar verdi. Ve yürütmenin durdurulması talebimizi reddettiler. Meclis’te önerge verdik, “Yapmayın dedik, etmeyin dedik” onu da reddettiler.* Kendimiz için bir şey istemedik. “Evlatlarımızın planını, programını bozmayın” dedik. “Bırakın rahat rahat hazırlansınlar, iki ayaklarını bir pabuca sokmayın” dedik.* “Bu sıradan bir sınav değil, geleceklerini belirliyor” dedik. “Salgın daha bitmedi, çocuklarımızı göz göre göre tehlikeye atmayın” dedik.* Dinletemedik. İşte o nedenle; Evlatlarımıza kulak tıkayanları, evlatlarını candan aziz bilen milletimize şikayet ediyorum.* Hafta sonu sınava girecek sevgili öğrenciler; Tüm zorluklara rağmen, çalıştınız, çabaladınız. Sınavın yapılacağı alana girerken her tür önlemi alın. Sizin büyüklerinizden daha dikkatli olduğunuzu görüyorum.* Ne kendinizi, ne sevdiklerinizi riske atmayın. Ne olur dikkatli olun, tedbiri elden bırakmayın. Ama sizi yok sayanları da unutmayın, not alın. Zamanı gelince de hesabını sorun. Allah yar ve yardımcınız olsun.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

Ertelenen CHP kurultayı için tarih belli oldu

Sal Haz 23 , 2020
CHP 37. Olağan Kurultayı’nın yapılacağı tarih belli oldu. Corona virüsü salgını nedeniyle ertelenen kurultay 25-26 Temmuz’da yapılacak. MYK toplantısında kurultay için Bilkent Odeon’un kiralanması kararlaştırıldı.CHP’de 28-29 Mart’ta yapılacağı duyurulan ancak corona virüsü salgını nedeniyle ertelen 37. Olağan Kurultay’ın yeni tarihi netleşti.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında yapılan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) […]