Akif Akay'dan Şerif Güler'e jet bankamatikçi cevabı -

Akif Akay’dan Şerif Güler’e jet bankamatikçi cevabı

Zeydan Karalar’ı Seyhan Belediyesin’de bankamatikçi olduğu iddiası üzerinden eleştiren AK Parti İl Başkanı Şerif Güler’e Akif Akay’dan cevap geldi.

Seyhan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada AK Parti İl Başkanı Şerif Güler’in açıklamasının doğru bilgiye dayanmadığı ve mışlı ifadelerle eleştiri getirilmesinin doğru bulunmadığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Seyhan Belediyesi Basın Bürosundan Bilgilendirme

AK Parti İl Başkanı Şerif Güler, Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’den “Bankamatikçi” oldukları iddiasıyla çıkarılan işçilerle ilgili yayınladığı basın bülteninde “Sayın Karalar önce Seyhan’daki bankamatikçilerin hesabını versin” demiştir.  Açıklamada Seyhan Belediyesi’nde “Bankamatikçi” olduğu iddialarının kaynağının da Seyhan Belediye Başkanı Sayın Akif Kemal Akay olduğunu ifade etmiştir. 

Açıklama doğru bilgiden kaynaklanmamaktadır. 

Başkanımız Sayın Akay’ın, Seyhan Belediyesi’nde Bankamatikçi olduğuna dair, bugüne kadar resmi veya gayri resmi hiçbir açıklaması olmamıştır. İmza uygulaması ise çoğu kurumda uygulanan ve çalışanların iş disiplinini sağlamaya yönelik bir yöntemdir. 

Seyhan Belediye Başkanımız Akif Kemal Akay konu ile ilgili olarak “Devletin ve basının bilgi kaynaklarına ulaşma konusunda yüksek imkânlara sahip Ak Parti İl Başkanının “mış”lı ifadelerle değil,  daha doğru bilgilerle açıklama yapması gerekirdi diye düşünüyorum” dedi. 

Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına saygı ile duyurulur

Bir cevap yazın