AK Partili Tufanbeyli Belediyesi'nin ihaleleri incelemeye alındı -

AK Partili Tufanbeyli Belediyesi’nin ihaleleri incelemeye alındı

Adana Valiliği Defterdarlık Uzmanları Koordinatörlüğü, Tufanbeyli Belediyesi hakkındaki iddialar için bilgi ve belge istedi.

Adana Valiliği’nden Tufanbeyli Belediyesi ihale komisyonu ile ilgili uzman üyesine gönderilen yazıda, “Yapılan ihalelerin şeffaf olmadığı, kendi istediği şirketlere verildiği, memurların sadece imza attığı, ihale üyelerinin ihaleye bile alınmadan sadece imza attığı, memurlara işini yaptırmadığı, kendi işçi kadroları belediyenin yönetildiği, memurların saf dışı bırakıldığı, belediye çalışmalarının sadece kendi çıkarları doğrultusunda olduğu” iddialarına bilgi ve belgelerle cevap istenildi.

Adana Valiliği’nden Tufanbeyli Belediyesi ilgili memura gönderilen yazıda dikkat çeken bir diğer bölüm ise “iddialar hakkında bildiklerinizi ve söyleyeceklerinizin neler olduğunun bildirilmesi ayrıca iddialar hakkında adli takibat başlatılmış ise mahkeme ve dosya numarasının bildirilmesi, verilmiş bir mahkeme kararı var ise de mahkeme kararının bir örneğinin gönderilmesi” ibaresi oldu.

untitled-1.png

Kucuksaat.com konu ile ilgili iddialara 23.09.2019 tarihinde “Ergü’nün ev alışverişi belediyeye mi fatura ediliyor?” başlıklı haberle yer vermişti.

Kaynak: Adana Valiliği’nden Tufanbeyli Belediyesi’ne soruşturma

Bir cevap yazın