AK Partili Ozan Gülaçtı İYİ Partili Recai Mercimek'i haklı çıkardı, Karalar Hakkı teslim etti... -

AK Partili Ozan Gülaçtı İYİ Partili Recai Mercimek’i haklı çıkardı, Karalar Hakkı teslim etti…

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı olağan 2. toplantısına, İyi Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek’in önceki oturumda Zeydan Karalar’a yaptığı Ozan Gülaçtı uyarısını, Gülaçtı’nın attığı tweet ile haklı çıkarması mecliste ilginç diyaloglara sahne oldu.

Adana Büyükşehir Belediyesi ayın ikinci olağan oturumunda ilk oturuma karşın gergin olmayan bir ortamda gerçekleşirken kentin rütbeli siyasetçilerinden olan İyi Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek’in, AK Partili Ozan Gülaçtı’ya yönelik Zeydan Karalara yaptığı uyarının haklı çıkması siyasi kulislerin en çok konuşulan konusu oldu.

Şöyleki…

Eylül ayı ilk oturumu için dün toplanan mecliste su fiyatlarınında gidilecek indirime ilişkin tartışmalar ortaya çıkmıştı.

Zeydan Karalar seçim döneminde kademeli olarak suyu %30 ucuzlatma sözü vermiş ancak meclisteki matematiksel üstünlüğünü kullanmak isteyen Cumhur İttifakı üyeleri tek seferde %30 indirimde ısrar edince Adanalılar indirimden faydalanacakmış ve konu rafa kalkmıştı.

Dünkü oturumda konu yeniden tartışmaya açıldı ve Zeydan Karalar verdiği sözü hatırlatarak “Siz ASKİ’yi kilitlemeye çalışıyorsunuz. Tek seferde yapamayız ama kademeli olarak ucuzlatacağız” diyerek sözünün arkasında durmuştu.

ASKİ genel kurulunun toplanıp indirim kararı almasını talep eden AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı da %30 ısrarından vazgeçmiş meclisin %20 uzlaşısına destek vermişti.

Konu uzlaşmaya bağlandı ve belediye bir basın bülteni ile gelişmeyi halka duyurdu.

Ancak oturum tam kapanacaktan usta siyasetçi Recai Mercimek söz aldı ve tutanaklara ilk etapta tam anlaşılamayan bir konuşma kayda geçti:

Önce İYİ Partili Mercimek’in konuşmasını izleyelim…

Özetle Recai Mercimek indirimin Adana halkının ortak beklentisi ve meclisin ortak iradesiyle gerçekleşeceğinin ancak AK Partili Ozan Gülaçtı’nın bunu siyaset malzemesi yaparak kendilerin talebiyle uygulamaya geçtiğine yönelik bir çıkış yapabileceğine işaret etti.

Zeydan Karalar ve tüm meclis o an Recai Mercimek’in tarihi uyarısını önce pek dikkate almasa da beklenen oldu ve Ozan Gülaçtı’dan aşağıdaki sosyal medya paylaşımı geldi.

Anlaşıldığı üzere kademeli indirimin rafa kalkmasının ana aktörlerinden olan Gülaçtı, halihazırda bu günlerde yüzde 20 seviyesine ulaşmış olacak olan indirimi kendisi talep etmiş ve meclisten de kendi iradeleri ile geçecekmiş gibi paylaştı.

İşte bugünkü oturumda da bu gelişmenin devamı yaşandı. Gündem maddelerine geçilmeden önce konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Ozan kardeş beni Recai Mercimek’e mahcup ettin” diyerek hakkı teslim etti.

Şimdi de o diyalogları izleyelim…

İYİ Partili Recai Mercimek’in haklı öngörüsüyle henüz 24 saat geçmeden haklı çıktığı bu diyaloglar Adana meclisinin çok konuşulan anekdotları arasında yer alacak gibi görünüyor.

Adananediyor.com / Haber & Analiz

Bir cevap yazın