Aile sıcaklığında belediye: Sarıçam Belediyesi! -

Aile sıcaklığında belediye: Sarıçam Belediyesi!

Adana’nın AK Partili Yüreğir Belediyesi’ndeki “şanslı akrabalar”dan sonra Sarıçam Belediyesi’nde ortaya çıkan akraba saltanatı diğerlerini unutturacak cinsten.

Adana’da MHP’li Sarıçam Belediyesi’ndeki akraba saltanatı bugüne kadarki yakınlarını yönetim kadrolarına atayan belediye başkanları haberlerinin belki de en dikkat çekicisi.

Sosyal medyanın diline düşen MHP’li Belediye Başkanı Bilal Uludağ, ortaya çıkan iddialara göre neredeyse akrabalarından başka güvenip koltuk emanet edecek kimseyi bulamamış.

Öyle ki Bilal Uludağ’ın belediyesinde neredeyse yabancı yok!

Belediye İlçe Belediyesi olmaktan çıkmış aile belediyesine dönmüş. Vatandaş, “Bilal Uludağ Belediyesi” demeye başlamış.

Sarıçam imara açılan yeni alanlarla, yükselen binalarla ünlü. Mantar gibi yeni inşaatların yükseldiği Sarıçam’da İmar Müdürü Başkan Bilal Uludağ’ın eniştesi. Ruhsat müdürü de Başkan Uludağ’ın kuzeni.

Belediyecilikte sosyal yardımlar önemli yer tutuyor. Bu yüzden sosyal yardımları da yabancıya emanet etmeyen Bilal Uludağ, bu görevi kuzenine emanet etmiş.

MHP’li Başkan Bilal Uludağ’ın koruması bir yeğeni. Diğer bir yeğeni de belediyede nikah memuru. Henüz müdür değil. Ancak önünün açık olduğu ifade ediliyor.

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ halkla ilişkiler faaliyetlerini de yine kendi soyadını taşıyan bir isme emanet etmiş. Halkla ilişkiler sorumlusu da başkanın diğer bir kuzeni.

Sarıçam’da Bilal Uludağ Türkiye’de neredeyse bir ilke imza atmış görünüyor. Vatandaşlar belediyedeki işlerinin aile sıcaklığında çözüldüğünü ve samimi hizmet gördüklerini ifade ediyor(!)

Bir cevap yazın