Afet kriz doğurdu: CHP'li vekiller toplantıya çağrılmadı -

Afet kriz doğurdu: CHP’li vekiller toplantıya çağrılmadı

Yüreğir Belediyesi’ndeki afet toplantısına CHP’li vekiller davet edilmedi. Adana Milletvekilleri Burhanettin Bulut ve Ayhan Barut duruma tepki gösterdi.

Adana’da şiddetli yağışlar yaşamı durdurmuş, çok sayıda vatandaşın ev ve iş yerleri ile tarım arazileri zarar görmüştü.

Belediye ve valilik durumu “doğal afet” olarak tanımlarken Adana’da eski bakan ve Adana Milletvekili olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in de katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile AK Parti Adana Milletvekilleri, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı Yüreğir Belediyesi’ndeki toplantıda atılacak adımlar ele alındı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in yanında AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın yer aldığı görülen toplantıya ise CHP Adana milletvekillerinin davet edilmediği ortaya çıktı.

AK Parti Adana İl Başkanı’nın yer aldığı ancak vekillerin çağrılmadığı toplantının fotoğraflarının paylaşılmasının ardından CHP Adana Milletvekilleri de duruma tepki gösterdi.

“VALİ BEY BİZİ UYGUN BULMAMIŞ”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Adana’nın tarihin en büyük felaketini yaşadığını kaydederek, “CHP Milletvekilleri hep afet bölgesinde oldu. Valilik ve belediye çalışmalara destek verdi. Ancak bakandan sonra AKP Genel Başkan Yardımcısı ile yapılan toplantıya da Sayın Vali belediye Başkanı ve AKP milletvekillerini çağırıp bizi uygun bulmamış” ifadelerini paylaştı.

BARUT: ORADA OLMAMIZ İSTENMİYOR

Başka bir tepki de CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut’tan geldi. Barut da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kentimizi vuran aşırı yağışta bizler hiç ayrım gözetmeden seferber olduk. Çevre Bakanından sonra iktidar partisi temsilcileriyle buluşan Valiliğin kriz masası toplantılarına muhalefet milletvekillerini çağırması gerekmez mi? Bu kent hepimizin. Orada olmamız istenmiyor anlaşılan“ dedi.

Bir cevap yazın