Adana'nın en genç muhtarı: İnanırsanız her şey olur -

Adana’nın en genç muhtarı: İnanırsanız her şey olur

Adana’nın en genç muhtarı Tolga Yıldırım TvA’da Armağan Kabaklı’nın Sabah Ajansı programına konuk oldu.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ADIM ATILDI”

Geçtiğimiz seçimlerde 2000 Evler Mahalle Muhtarlığı’na aday olan üniversiteli muhtar, kazanmayı başardı. Programda mahallenin isteklerini dile getiren üniversiteli muhtar Tolga Yıldırım, “Mahallemizin ilk isteği kentsel dönüşüm ve kapalı semt pazarı. Bu konularda kapım sık sık çalınıyor. Ve ben de belediye başkanıyla görüşmelerime başladım.” dedi.

“TAPU SORUNU İÇİN ZAMAN GEREK”

Mahallesine en iyi şekilde hizmet edeceğini dile getiren Yıldırım, “Tapu sorunu için karşılıklı fedakarlıklar yapılacak. Şu an sadece biraz zaman gerekiyor” dedi. Maddi olarak sosyal yardımlara ihtiyacı olan bir mahalle olduğunu vurgulayan genç muhtar, sosyal yardımlaşmaya yönlendirerek bu problemleri de çözmeye çalıştığını dile getirdi.

GENÇLERİN KARAR MEKANİZMASINDA OLMASI ÖNEMLİ

Programın sonunda ise Gazeteci Armağan Kabaklı, gençlerin karar mekanizmasında yer almasının çok önemli olduğunu vurgulayarak “Gençlerin bu kadar apolitik olduğu bir zamanda sizin gibi genç ve dinamik bir muhtarla karşılaştığım için çok mutluyum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. Kendi gibi gençlere mesaj veren muhtar ise ” Gençler, ben inandım ve başardım. Siz de inanırsanız eğer her şey olur” dedi.

Bir cevap yazın