Adana'nın acı kaybı -

Adana’nın tanınmış muhtarlarından “Süslü Kemal’ lakaplı Kemal Kalelioğlu 29 Ekim 2019 günü hayatını kaybetti. 20 yıl Çınarlı Mahallesi’nin muhtarlığını yapan Kemal Kalelioğlu 10 aydır hastanede tedavi görüyordu.

Adana’nın en tanınmış muhtarlarından olan “Süslü Kemal” lakaplı Kemal Kalelioğlu 29 Ekim günü hayatını kaybetti. 10 aydır hastanede tedavi görüyordu.  20 yıl Çınarlı Mahallesi Muhtarlığı yapan Kemal Kalelioğlu, çok şık giyinmesi, herkesin ona ‘Süslü Kemal’ demesine neden olmuştu. 

Kemal Kalelioğlu 20 yıl Çınarlı Mahallesi Muhtarlığını yapmıştı. Üç çocuğu olan Kalelioğlu’nun en büyük oğlu Halil Kalelioğlu 16 yıldır babası gibi Çınarlı mahallesi muhtarlığını yapıyor. Oğlu Hasan Kalelioğlu ve kızı Bengü Kalelioğlu Karakuş, Kemal Kalelioğlu’nun 5 torunu var.

Gelini Ayfer Kalelioğlu; “Kayınbabam çok özel ve güzel bir insandı. Biz ondan razı olduk, o bizden razı oldu. Mekanı cennet olsun” diye konuştu. Oğlu Muhtar Halil Kalelioğlu; “Benim babamı bütün Adana tanır. 20 yıl Çınarlı Mahallesi Muhtarlığını yaptı. Adana’nın en iyi giyinen isimlerindendi. Bakımlı olduğu içinde ona ‘Süslü Kemal’ diyorlardı. Ölümü de çok güzel bir güne denk geldi, iyi  ve güzel bir günde dünyaya gelmiş, yine iyi ve Türk halkı için önemli ve faziletli bir gün olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü hayata veda etti. O bir Cumhuriyet çocuğu idi. Allah babamdan razı olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın