CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya’dan TV A’da önemli açıklamalar

Okunma Zamanı:40 Saniye


TV A’da Gündem Özel programının canlı yayınına katılan Kaya çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Olayların yaşandığı bölgeyi gidip gördüğünü kaydeden CHP’li Kaya, hükümetin Suriye politikalarının yanlışlığına vurgu yaparak “Bizi buraya bu politikalar getirdi” dedi.

Kaya, “Orada vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmiş. Dükkanlar kapatılmış. O dükkanlar niye açıldı? Hangi ruhsatla o dükkanlar açıldı? O dükkanları açanlar vergi ödediler mi? Sigorta ödüyorlar mı hastaneye gittiklerinde senin benim gibi Adanalı yurttaşlarımız gibi para ödüyorlar mı? Bunların hiçbirisi yok. Hiçbir sorumlulukları yok. Hiçbir yükümlülükleri yok. Dolayısı ile yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Toplum da diyor ki, ‘Adalet yok, hukuk yok, yargı yok. O zaman ben kendi çocuğuma yapılanın intikamını kendim alırım’ diyor. Eğer devletin organları yoksa ortada vatandaş bu noktaya doğru evrilir. Yapılması gereken iş devlet devletliğini bilecek, vali görevini yapacak, emniyet müdürü görevini yapacak” diye konuştu.

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Bir cevap yazın

Sonraki

ASKİ'de şeffaf ve rekabetçi dönem

Paz Eyl 22 , 2019
Yolsuzluğu bitirecek örnek uygulama ASKİ’de başladı Kamu kurumlarında, özellikle de belediyelerde usulsüzlüklerin temel kaynağı olan satın almalarda yaşanan suiistimallerin önüne geçilecek uygulama ASKİ’de uygulanmaya başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın atamasıyla göreve başlayan Mali İşler ve Satın Alma Daire Başkanı Ümit Aygül, tüm kurumlara örnek olacak nitelikte bir uygulamayı […]