Adana’da Sinan Gül isyanı! Hakaretler yağdırdığı video ortaya çıktı

Okunma Zamanı:1 Dakika, 17 Saniye

Halen Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı makamını işgal eden Sinan Gül’ün Zeydan Karalar ve 600 binden fazla Adanalı seçmeni koltuğunu kaybetme korkusuyla terörist ilan edip ağza alınmayacak hakaretler ettiği ortaya çıktı.

“İRİN, CERAHAT AKANLARLA BİR OLMAYACAĞIZ”


Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül’ün bir seçim toplantısında bütün görev yaptığı belediyenin başkanı olan Zeydan Karalar, ona oy veren 600 bin Adanalı’nın iradesini terörist ilan etmekle kalmadığı ve “oluklarından kir akan, pislik akan, cerahat akanlarla birlikte olmayacağız” ifadeleriyle hakaret ettiği video ortalığa saçıldı.

Özellikle CHP ve Millet İttifakı kamuoyunda infial uyandıran videoda, Hüseyin Sözlü’ye oy toplamak için Sinan Gül’ün yüzbinlerce Adanalıyı terörist ilan etmekten çekinmediği görülüyor.

“Oluklar çift, birinden nur akar birinden kir” ifadelerini kullanan Sinan Gül, “İşte biz kir akanlarla beraber olmayacağız. Oluklarından kir akan, cerahat akan, pislik akanlarla benim Karahacılım, benim Hocalılım, Çemişgediklim, Kepezlim, benim bu bölgede yaşayan insanım oluklarından cerahat akan, sırtını PKK’ya dayayanlarla bir olmaz, olamaz” ifadelerini kullanıyor.

ÜLKÜ OCAKLARI İHANETLE SUÇLAMIŞTI

Sinan Gül seçimin ardından koltuğa olağanca gücüyle sarılmasıyla MHP kamuoyunun gündemine de girmişti. Ülkü Ocakları tarafından onlar sayesinde oturdukları koltuklarda davaya ihanet etmekle itham edilmişti.

Öte yandan Hüseyin Sözlü de seçimden sonra kadrosunun istifa etmemesine “Şeyma Subaşı” benzetmesi yapmıştı. Sözlü, “Bir de dava adamlığından bahsetmezler mi” göndermesinde bulunmuştu.

Sinan Gül ise ağır hakaretler ettiğini unutmuş gibi koltuğa oturmaya devam ediyor.

Videonun yayılması ile CHP kamuoyundan da “Bu adamı koltukta oturtmak seçmen iradesine ettiği küfürleri onaylamaktır. Bize küfür ve hakaret eden bu şahsı, bundan sonra CHP’li belediyede görmek istemiyoruz” sesleri yükseldi.

İŞTE SİNAN GÜL’ÜN İNFİAL YARATAN O VİDEOSU

İçerik Editörü

AdanaNeDiyor.com yeni nesil bağımsız haber ve yorum platformudur. Kentlilik kültürü ve bilincini geliştirmek, çoğulcu ve katılımcı yerel demokrasiyi pekiştirmek için haber yapar, mikrofon uzatır, yorumlar ve tartışır.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

Resmi Gazete'de yayınlandı, nafaka hariç icralar durduruldu

Cts Mar 21 , 2020
Tüm yurtta nafaka hariç icra ve iflas işlemleri 30.04.2020 tarihine kadar durduruldu. MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan kararnameyi paylaştı. Metin Feyzioğlu da paylaşıp yapmış ama paylaşımlar kaldırılmıştı. Karar Resmî Gazete’de yayınlandı. Kararnameye göre, corona virüsü salgınını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında 30 Nisan tarihine […]