Adana'da Muhtar köylüye su vermeyince Türkiye'ye gündem oldu -

Adana’da Muhtar köylüye su vermeyince Türkiye’ye gündem oldu

Adana’nın Şambayadı Mahallesi’nde arazisini sulamak isteyen mahalleliye muhtardan tahrik, şantaj, tehdit, küfür ve sopalı karşı müdahale geldi.

https://www.kucuksaat.com/d/media/muhtar-video.mp4

Çukurova ilçesi Şambayadı Mahallesi’n de yaşanan hadisede, Savaş Ö. İsimli şahıs tarlasını sulamak için traktörüyle arazisine geldi. Muhtarın arazide olduğunu gören Savaş Ö. Telefonundan video kaydını başlatarak suyu kullanmak istediğini muhtara iletti. Suyu kullandırtmayacağını söyleyen muhtar Mustafa Kaltar, gözünden mağdur olan Savaş Ö.’nün mağduriyeti üzerinden küfürler etti, üzerine elinde sopayla yürüdü.

Eli sopalı muhtarın videosu:Defalarca vatandaşın annesine, eşine, kendisine ve hatta işi abartarak Allah’a küfür eden muhtar Mustafa Kaltar’ın, muhtarlık makamını kullanarak Milli Emlak’a ait Hazine arazilerini de yalan beyan ile sattığı Savaş Ö.’nün dilekçesinde iddia edildi. 

Bu vahim iddialar bununla da bitmiyor. Kamu malı olan suyu sahiplenen Muhtar Mustafa Kaltar’ın daha önce de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği ve yargıda davasının devam ettiği yine iddialar arasında.

İddialara göre, Muhtar Mustafa Kaltar’ın hukuk tanımaz eylemlerinin dile getirilenden daha fazla olduğu, çoğu kişinin şikayet etmekten çekindiği, yapılacak olan araştırma ve soruşturma ile tüm gerçeklerin ortaya çıkacağı söylenmekte.

Özellikle Adana Valiliğinin geniş çaplı soruşturma yapması bekleniyor.
Mağdur Savaş Ö.’nün Muhtar Mustafa Kaltar’ı şikayet ettiği dilekçesi:

https://www.kucuksaat.com/d/media/muhtar-video.mp4

dilekce.png

Kaynak: Şambayadı Mahallesi’nde neler oluyor?

Bir cevap yazın