Adananediyor.com

Haber ve sosyal içerik platformu

Adana’da mezarlıklar üzerinden milyonluk talan ortaya çıktı

2 min read
Okunma Zamanı:50 Saniye

Adananediyor.com Adana Büyükşehir Belediyesi’nde ortaya çıkan milyonluk skandalın belgesine ulaştı.

Yerel seçimlerin ardından seçilen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ASKI üzerinden gerçekleşen israf ve vurgun iddialarını kamuoyu ile paylaşmış ve iddialar kent ve ülke gündemine damga vurmuştu.Geçtiğimiz ay da Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Şaban Acar’ın nüfuzunu kullanarak mezar yeri parsellediği iddiaları kent kamuoyunda tartışılmıştı.

Adananediyor.com Adana Büyükşehir Beledyesi’nde yeni bir kamu zararının belgesine ulaştı. Belgeye göre Hüseyin Sözlü döneminde Mezarlıklar Daire Başkanlığı görevini yürüten Recai Çakar’a oluşan kamu zararı ve usulsüz işlemlerle belediyeyi zarara uğrattığı için 1 milyon 300 bin TL zimmet çıkarıldı ve borç tevdi edildi.

BELGEYİ ŞABAN ACAR İMZALADI

Sözlü döneminin bürokratı olan Recai Çakar’a borç resmi olarak da tebliğ edildi. Recai Çakar’ın konuyu mahkemeye taşıyacağı da belirtiliyor. Öte yandan Recai Çakar’a kamu zararı gerekçesi ile yapılan borç bildirim belgesini evrakı da yine Sözlü döneminin bürokratı olan Genel Sekreter Şaban Acar tarafından imzalanarak tebliğ edilmesi dikkat çekti.

İŞTE MİLYONLUK TALANIN BELGESİ

Bir cevap yazın

Adananediyor.com © Tüm hakları saklıdır | Newsphere by AF themes.