Adana’da kulüplerden TASSK’a tepki

Okunma Zamanı:53 Saniye

Ay sonunda yapılacak Adana ASKF genel kurulu öncesi evraklarının tam olmasına karşılık aylardır bilinçli olarak kayıt edilmedikleri gerekçesiyle açıklama yapan 30 kulüp, yaşananlara duyarsızlık gösterdiği gerekçesiyle Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na (TASKK)tepki gösterdiler.

ASKF Ali Gülleri Spor Merkezi önünde toplu olarak açıklama yapan 30 kulüp yetkilisi ASKF’nin ‘çifte standart’ uyguladığını ve kendilerine yakın olan kulüplere izin verilirken muhalefet olan kulüplere de onay verilmediğini, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’nun da yaşanan bu olaylara duyarsız kalmasının düşündürücü olduğunu belirttiler.

TASSK NEDEN MÜDAHALE ETMİYOR?

Adana’da aylardır yaşanan bu çifte standart ile ilgili TASSK’ın konuyla ilgilenmeyerek duyarsızlık göstermesine anlam veremediklerini belirten kulüp yetkilileri, “Milli takımlarda yer alan ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden sporcuları olan 15-20 yıllık kulüpler kaydedilmezken,2 ay önce kurulan kulüpler jet hızıyla kayıt ediliyor. Sporun siyaseti olmaz, spor evrenseldir. ASKF kimsenin tekelinde değildir, ASKF amatörlerin ve kulüplerin yeridir. TASSK Başkanı Ali Düşmez ile yönetim kurulunun Adana ASKF’de yapılan bu hukuksuzluğa dur demesini bekliyoruz. Sporda eşitlik ilkesi olmalıdır. Seçimler eşit şartlarda yapılmalı ve kulüpler hak edeni belirlemelidir” diye tepki gösterdi.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

CHP gençlikte yeni başkan Mete Çelebi

Pts Eyl 7 , 2020
Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Kolları olağan kongresi Aski Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Gençlik Kolları’nda bayrak değişimi gerçekleşti. Dün ASKİ Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen olağan kongrede 2 liste yarıştı. Mete Çelebi ve Mehmet Ali Özen’in aday olduğu kongrede, Çelebi’nin listesi 140 oy […]