Adana'da çocuk muayenehanesi hizmete açıldı -

Adana’da çocuk muayenehanesi hizmete açıldı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yılmaz Kor’un yeni muayenehanesinin açılışı Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve çok sayıda katılımcı ile gerçekleşti.

Adana’da yeni bir çocuk muayenehanesi açıldı. Doç. Dr. Yılmaz Kor, çocuklara özel muayenehanesini hizmete açtı. Çocuk Endokrinolojisi, Obezite ve Diyabet Uzmanı Doç. Dr. Yılmaz Kor öncülüğündeki muayenehanede çocuk sağlığı ve hastalıklarına ilişkin sağlık çözümleri Adanalı ailelerin hizmetine sunulmaya başladı.


YALNIZ BIRAKMADILAR
Ailesiyle birlikte Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri (SES) Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel, CHP 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, sağlık, iş, siyaset ve sanat dünyasından bir çok ismin katılımıyla açılış kurdelasını kesen Doç. Dr. Yılmaz Kor, katılımcılara içtenlikle teşekkür etti.


“ÖNEMLİ KATKILAR SUNACAĞIZ”
Açılış töreninde konuşan Doç. Dr. Yılmaz Kor, çocuklarda boy kısalıkları, aşırı uzun boy, erken ergenlik-geç ergenlik, ergenlik bozuklukları, erken tüylenmeden, şişmanlık-zayıflık, anormal kilo kaybına, diyabet, gizli şeker, adet düzensizliği, aşırı kıllanma, insülin direncinden aşırı terlemeye, böbrek üstü bezi hastalıkları, adrenal yetmezliği, cam kemik hastalığı, kemik erimesinden vitamin eksikliği ve kemik metabolik hastalıkları ile paratiroid bezi hastalıklarına kadar bir çok alanda tedavi yöntemleriyle Adanalılara güvenilir sağlık hizmeti sunacaklarını söyledi. Doç. Dr. Yılmaz Kor, Adana’nın sağlık sektöründe önemli atılımlarla dikkat çektiğini ve bu sektöre önemli katkılar sunacaklarını vurguladı.

Bir cevap yazın