Adana Valisi Demirtaş'tan bayramlaşma turu -

Adana Valisi Demirtaş’tan bayramlaşma turu

Vali Mahmut Demirtaş, bayramlaşma programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ile şehit aileleri, Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve son olarak da Adana Çocuk Evleri Sitesini ziyaret etti.

Bayramın manevi atmosferine uygun olarak birlik ve beraberlik içinde kutlanmasına özen gösteren Vali Mahmut Demirtaş, bayramlaşma programına İl Jandarma Komutanlığı,İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğü personeliyle başladı.
İlk olarak İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek Jandarma personeliyle bayramlaşan Vali Demirtaş,  ülkemizde yürütülen güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan Jandarma Teşkilatının, huzur ve asayişi sağlamada canla başla çalışarak yüce milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olduğunu dile getirdi. Yurdumuzun her köşesinde özveriyle çalışan jandarma teşkilatı mensuplarının Kurban Bayramı’nı kutladığını belirten Vali Demirtaş, üstlendikleri görevlerde jandarmaya başarılar dilediğini sözlerine ekledi.
Vali Demirtaş, İl Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde bir araya gelerek toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamasının teminatı olmuş emniyet teşkilatı personelinin bayramını tebrik etti.
Vali Demirtaş, bayram ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını da ziyaret etti. Burada itfaiye ve zabıta personeliyle bayramlaşarak Kurban Bayramı’nı kutlayan Vali Demirtaş,  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın da eşlik ettiği ziyarette tüm belediye personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Demirtaş, Şehit Ailelerine Bayramlaşma Ziyaretlerinde Bulundu

Vali Mahmut Demirtaş, bayram ziyaretlerini Şehit Polis Memuru Serdar Kazar ve Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Eren Yücel’in aileleriyle sürdürdü.
Ailelerin hal ve hatırlarını sorarak onlarla sohbet eden ve Kurban Bayramlarını kutlayan Vali Demirtaş, şehitlerin milletimize emanet ettiği ailelerinin daima yanlarında oldukları mesajını verdi.
Vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehitlerimizin ülkemizin medarı iftiharı olduğunu dile getiren Vali Demirtaş, “Şehitlerimiz sayesinde bu topraklar üzerinde refah içinde özgürce yaşıyoruz. Bu gerçeği çok iyi bilen aziz milletimiz de daima şehitlerine, gazilerine ve ailelerine sahip çıkmış, onları baş tacı etmiştir. Devletimizin tüm imkânlarıyla her zaman yanınızda olduğumuzu bu vesileyle belirtmek isterim.” dedi.

Şehit ailelerinin buruk geçen bayram sevincine ortak olan Vali Demirtaş, şehitlerin ölümsüz hatıralarının Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar var olacağını dile getirdi.  

Vali Demirtaş, Huzurevindeki Yaşlılar ile Çocuk Evleri Sitesindeki Çocukların Bayramlarını Kutladı
Bayramlaşma programı kapsamında ziyaretlerini sürdüren Vali Demirtaş, bu bayram arifesinde de saygıdeğer yaşlıları ve devletimizin himayesinde büyüyen Sevgi Evlerinde kalan çocukları yalnız bırakmadı.
İlk olarak Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak   Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Vali Demirtaş, saygıdeğer büyüklerin ellerini öperek hal ve hatırlarını sordu. Huzurevi sakinlerinin Kurban Bayramı’nı kutladığını belirten Vali Demirtaş, “Bayramlar büyüklerin hatırlandığı, gönüllerinin ve dualarının alındığı, ellerinin öpülüp ihtiyaçlarının giderildiği müstesna günlerdir. Büyüklerimize sahip çıkmak inancımızın ve kültürümüzün bir gereğidir. Bizler bu anlayışla sizlerin burada rahat etmesi, huzur içerisinde olması, ihtiyaçlarınızın istenilen ölçüde ve zamanında karşılanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.
Vali Demirtaş, Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak   Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyaretinin ardından son olarak Adana Çocuk Evleri Sitesini de ziyaret ederek çocukların bayram heyecanına ortak oldu.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette çocuklarla sohbet eden Vali Demirtaş, onlara çeşitli hediyeler vererek gönüllerini hoş tuttu.
 

Bir cevap yazın