Adana Valiliği'nden olaylı geceye ilişkin açıklama -

Adana Valiliği’nden olaylı geceye ilişkin açıklama

Adana Valiliği istismar iddiası üzerine gelişen ve Suriyeli mültecilerin işyerleri ve araçlarının tahrip edilmesine varan kitlesel gerginliğe evrilen olaylı geceyle ilgili açıklama yaptı.

İlk etapta 11 yaşındaki küçük bir çocuğun yabancı uyruklu bir şahıs tarafından istismara uğradığı söylentileri yayılmış, ardından kalabalık bir ev ve işyerinin önünde toplanmış ve protesto gösterisi yapmıştı.

Ancak söylenti hızla yayılarak bölgedeki diğer mahallelere yayıldı ve Suriyeli mültecilere ait işyerlerine yönelik saldırı ve tahriplere dönüştü.

Emniyet güçleri bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken bir şüpheli de gözaltına alındı.

Adana Valiliği ise olaylar ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yaptı. Valiliğin açıklamasında “Düzgün Türkçe konuştuğu ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarına yansıyan cinsel istismar olayı ile ilgili Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

19.09.2019 günü saat 19:00 sıralarında Emniyet Birimimize gelen bir ihbarda 11 yaşlarında bir erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yaklaşık 20 yaşlarında ve düzgün Türkçe konuşan ve vatandaşımız olduğu değerlendirilen bir şahısla ilgili adli ve idari tahkikata başlanmış olup, vatandaşlarımızın kamu düzeninin devamı açısından Emniyet Birimlerimize yardımcı olmaları ve gerekli sağduyu göstermeleri önemle rica olunur.”

Bir cevap yazın