Adana Valiliği şüphelinin tutuklandığını 15 yaşında, 37 suç kaydı olduğunu duyurdu -

Adana Valiliği şüphelinin tutuklandığını 15 yaşında, 37 suç kaydı olduğunu duyurdu

Adana’yı ayağa kaldıran ve Suriyelilerin işyerlerinin tahrip edildiği linç girişimine dönüşen istismar olayının şüphelisinin 15 yaşında 37 suç kaydı bulunan bir Türkiye vatandaşı olduğu açıklandı.

Adana Valiliği bugün süren tahkikatın ardından bir açıklama yaptı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada istismar olayı ile başlayıp linç girişimine dönüşen olayın şüphelisinin 15 yaşında ve 37 suç kaydı bulunan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu ifade edildi.

Valilik şüphelinin tutuklandığını da duyurdu.

Adana Valiliği’nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarına yansıyan cinsel istismar olayı ile ilgili 19.09.2019 tarihinde yapılan açıklamaya ek olarak aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu olayla ilgili güvenlik birimlerimizce yapılan tahkikat sonucunda; 15 yaşında A.K isimli şahsın 01.07.2004 Seyhan doğumlu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu tespit edilmiştir.

Teşhis edilen şüpheli şahsın 37 adet değişik suçtan kaydının bulunduğu anlaşılmış olup, şahıs güvenlik birimlerimiz tarafından gözaltına alınarak adli makamlara teslim edilmiş ve tutuklanmıştır. 

Ayrıca söz konusu olay bahane edilerek ilimizde yaşayan muhacir misafirlerimizin iş yerlerine ve mallarına zarar verenlerle ilgili yasal işlem başlatılmıştır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.“

Bir cevap yazın