Adana Milletvekili Orhan Sümer'den Sivas Kongresi mesajı -

Adana Milletvekili Orhan Sümer’den Sivas Kongresi mesajı

CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer Sivas Kongresi`nin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

“Milletin iradesini, vatanın içte ve dışta bağımsızlığını her şeyin üzerinde gören, milli mücadelemizin temel taşlarından biri olan Sivas Kongresi’nin yıldönümünü kutluyoruz” diyen Sümer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bundan tam 100 yıl önce Sivas’ta toplanan kongrede ortaya çıkan irade; halka güvenmeyenlere, tam bağımsızlığın bir hayal olduğuna inananlara ve mandacılık isteyenlere verilen tarihsel bir cevaptır. Sivas Kongresi, vatanın bir bütün ve parçalanamaz olduğunun temel politikamız haline geldiğinin tüm dünyaya ilan edilmesidir.  

4 Eylül 1919’da toplanan Sivas Kongresi, partimizin de ilk kongresidir. Biz CHP olarak 100 yıl önce Sivas’ta alınan kararların ve belirlenen politikaların bugün de takipçisi ve savunucusuyuz. Bu irademizi ortaya koymak için 100 yıl sonra yeniden Sivas’ta olacağız. 

Aynı azim ve kararlılıkla bugün de ülkemizin bütünlüğünü, bağımsızlığımızı ve milli iradeyi sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. 

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını minnetle anıyorum, tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

Bir cevap yazın