Adana Kent Konseyi'ne Haşmet Biçer seçildi -

Adana Kent Konseyi’ne Haşmet Biçer seçildi

Adana Kent Konseyi 31Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yapmış olduğu seçimli genel kurul ile yeni başkanını ve yürütme kurulu üyelerini belirledi.

20 Eylül 2019 Cuma günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen genel kurula Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Kent Konseyi Genel Kurul üyeleri yoğun katıldı.
Genel kurulda konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir şehrin yönetiminde şeffaf demokratikleşme yolunda kent konseylerinin işlevlerinin çok önemli olduğunu vurgulayarak bu konuda destek olacaklarını söyledi ve yeni seçilecek konsey başkanı ve yürütme kurulu üyelerine başarılar diledi.


Daha sonrasında gerçekleşen seçim sonucu ile hazırda bulunan delegelerin oyları ile Adana Kent Konseyi Başkanlığına Haşmet Biçer seçildi.
Konsey başkanlığı seçimi sonrasında ise yapılan oylama ile bu kez 20 Asil 20 Yedek Yürütme Kurulu üyeleri belirlenmiş oldu.
Teşekkür konuşması yapan Adana Kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer “Önümüzdeki dönemde Adana için stratejik planlamalar ile gerek meclislerimiz gerekse alt çalışma gruplarımz ile birlikte çoğulcu katılımcı demokratik bir yönetim anlayışıyla kentimize dair güzel ve faydalı projelere hep birlikte imza atacağız” dedi.


Adana Kent Konseyi yeni dönem Başkan ve Yürütme Kurulu şu isimlerden oluştu:
Adana Kent Konseyi Başkanı: Haşmet BİÇER
ASIL ÜYELER; Ahmet KARATAŞ,  Alper TANSEL, Atilla MENEVŞE, Berrin ÜNLÜ, Elife MÜFTÜOĞLU, Hülya YILMAZ, İlker ŞİMŞEK, Mehmet ÇELİK, Mehmet Edip GÜLNAR, Nesrin GÖÇHAN, Nihat KÖSE, Nihat SÖZÜTEK, Ozan Veli TÜZÜN, Selahattin MENTEŞ, Süheyla GERGİN, Veli KÜÇÜK, Yakup KUTLUCA, Yasemin YILMAZ, Zafer YEĞENOĞLU, Zeki KIVANÇ
YEDEK ÜYELER; Şehmus ALPARSLAN, Ömür Mürsel YALBUZDAĞ, Fatih GÜLER, Metin YILDIRIM, Şahap CANOĞULLARI, Enis AKYÜREK, Cihangir ÖZKÖK, Ahmet GÜNDEŞ, Ali SEV, Ayfun KAPLAN, Can KASAPGİL, Göksel URİ, İpek AYDOĞAN, Mahmut Suat ÇAVUŞOĞLU, Mehmet Halit IŞIK, Melahat ONGUN, Nesrin ÇITIRIK, Osman ALICI, Ömer Faruk DELİKANLI, Zihni NELİ

Bir cevap yazın