Adana Barosu’nda geleneksel hale gelen ruhsat törenlerinde bu hafta toplam 31 Stajyer Avukat ruhsatnamelerini alarak mesleğe başladılar. 

Tören, korona virüs salgını nedeniyle sosyal mesafe, izolasyon kuralları gözetilerek ve kısıtlı katılım ile yapıldı.

Ruhsat sahipleri ve davetliler salona sırayla alındılar.

Başkanlık odası ve Baro Tesislerinde farklı günlerde  gerçekleşen ruhsat törenlerinde; Elif Karamustafalıoğlu, Mahmut Coşkun, Seda Yavşan, Fatma Nur Erkılınç, Yekta Dülgen, Selda Şan, Mislina Zontul, Oğuzhan Mete Karabıyık, Turan Yumşak, Merve Orçan, Merve Boğa, Ömer Aygül,  Ramazan Öğe, Murat Taner, Kübra Zeytçioğlu, Nuri Yalçınkaya, Sümeyye Kaçmaz, Esra Şimşek, Nazlı Koyuncu, Sümeyye Talaş, Ferhat Çopur, Mislina Fatma Çetgin, İlayda Hande Durmaz, Kübra Zana Gergersoy, Mehmet Salih Yegen, Şahinder Erdal, Meryem Sağlam, Esin Güvenç, Gizem Turaktekin, Alaaddin Üçgül ve Atacan Haskan avukatlık cübbesi giymenin heyecanını yaşadılar.

Ruhsatnamelerini vermeden önce genç meslektaşlarını, ailelerini ve büro avukatlarını kutlayan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Avukatların çok ağır şartlar altında mesleklerini icra etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Av. Veli Küçük, “Dünyayı ve ülkemizi etkisine alan pandemi ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde ruhsatını alan genç meslektaşlarımı tebrik ediyorum.

Biliyorum ki kendileri meslek hayatı boyunca hakka, hukuka, adalete ve insan haklarına önemli katkılar sunacak, meslek ilke ve kurullarına uyacaklardır. Meslektaşlarımızı yetiştirip bu günlere getiren başta ailesini ve onlara emek veren büro avukatlarını da tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından genç avukatlar salona sırayla alınarak meslek yemini ettiler.

Törende duygulandıran ve mutlu anlar da yaşandı.

Av. Murat Gülsün ruhsatını ve cübbesini giydirdiği stajyeri Av. Merve Orçan’a ilk vekaletini vererek sürpriz yaptı.

Yemin sonrası genç avukatlara cübbeleri giydirildi.

Mesleğe adım atan genç avukatlar da, Adana Barosu’na, meslek üstatlarına ve ailelerine teşekkür ederek “adaletin tecellisi ve insan haklarını savunacaklarına” dair söylemde bulundular.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bir cevap yazın