Adana Barosuna 10 genç avukat daha

Okunma Zamanı:1 Dakika, 12 Saniye

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 10 genç avukat meslek yemini ederek cübbelerini giydi.

Baro Tesislerinde gerçekleşen tören salgın hastalık korona virüsten ötürü sosyal mesafe kuralları uygulanarak yapıldı. Genç avukatlar ; Nur Sultan Çiftçi, Yusuf Karaağaç, Hande Diyarbekir, Ferhat Aydın, Simge Anlı, Hasan Avşar, Yusuf Emre Oğultegin, Büşra Yılmaz, Oya Topaloğlu ve Ömer Faruk Karabörklü birinci derece aile yakınları ve büro avukatlarının huzurunda salona birer birer alınarak meslek yeminlerini ettiler. 

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, mutlulukların paylaşıldığı bir günde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Genç meslektaşları sosyal mesafe selamlamasını yaparak ruhsatlarını takdim etti. Genç meslektaşlarını, ailelerini, büro avukatlarını kutladı. Genç meslektaşlarının meslek etiği ve kurallarına uygun davranmaları halinde başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu ifade etti.  Pandemi sürecinden bir an evvel kurtulmayı dilediğini sözlerine ekledi.

Avukatlık yeminini eden, sonrasında ise ruhsatını alan genç meslektaşlarımız ailelerine, baromuza ve büro avukatlarına bu süreçteki katkılarından ötürü teşekkür ettiler.  Törende, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. İlknur Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri; Av. Miyesser Ersalan Önenli, Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin, Av. Timur Ortatepe de hazır bulundular.  Meslek yeminini eden, sonrasında ise ruhsatını alan çiçeği burnunda genç  avukatlara cübbelerini ise Av. Abdulmuttalip Akkaş, Av. İlknur Önal, Av. Ahmet Alev, Av. Şehmus Açıkgöz, Av. Mustafa Yalçın Özen, Av. Mustafa Kınalı, Av. Aytaç Er, Av. Osman Olcay, Av. İlksen Nazlı, Av. Zekiye Karaytuğ, Av. Mustafa Karabörklü ve Av. Esat Buğra Karabörklü giydirdi.

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

Next Post

ÇGC Başkanı Esendemir: Gaziler onur anıtlarımızdır

Pts Eyl 21 , 2020
 Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele ve terörle mücadele gazilerini şükranlara anarak, “Gazilerimiz Türkiye’nin onur anıtlarıdır” dedi. 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yönetim kurulu adına bir açıklama yapan Esendemir, “Dün olduğu gibi bu günde aziz vatanımızın birliği ve beraberliği için canını […]