Adana Barosu boşanmak isteyen kadına destek veriyor -

Adana Barosu boşanmak isteyen kadına destek veriyor

Baro Başkanı Av. Veli Küçük şiddet gördüğünü beyan ettiği kocasından uzun yıllar süren hukuk mücadelesine rağmen boşanamadığı için Adana Adliyesi önünde ‘Boşanmak İstiyorum’ pankartı açarak tepkisini ortaya koyan Meryem Karalök ile biraraya gelerek görüştü.

Uzun yıllardır boşanma mücadelesi verdiği söyleyen Meryem Karalök şiddet görmesine rağmen kocasından boşanamadığını, hukukun yetersiz kaldığını ifade etti.   Kadın Hakları Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin ile birlikte Meryem Karalök’u dinleyen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konunun görsel ve yazılı basında yer alması üzerine Adalet Bakanının ve Bakanlık yetkililerinin  konuya duyarlılık gösterdiğini, arayarak bilgi aldıklarını ifade etti.

Baro Başkanı Av.Veli Küçük, hukukun ispata dair yönlerinin yerine getirilememesinden kaynaklı olarak bazen yurttaşın beklentilerine yanıt veremediğini, uzun yıllar önce fiilen sona eren ve şiddet, tehdit, hakaret, küfür vs. çok ciddi sorunların yaşandığı evliliklerin devamında kimsenin yararının olmadığını, ancak verilen bilgiler çerçevesinde dava öncesi olaylar ve sonrasında yaşanan yeni vakıalarla tekrar boşanma davası açabilmenin mümkün olacağını, koşulları da bulunduğundan Adli Yardımdan bugün avukat görevlendirmesi de yaparak hukuki destek vereceklerini söyledi.

Bir cevap yazın