Adalet Bakanı Gül'den Adana'daki terör saldırısına ilişkin açıklama -

Adalet Bakanı Gül’den Adana’daki terör saldırısına ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adana’da meydana gelen terör saldırısına ilişkin, “Terörle etkin ve kararlı mücadele sonunda çaresiz bir şekilde köşeye sıkışan terör örgütleri bu tür saldırılara meylediyor. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti olarak tüm güvenlik teşkilatımız, tüm kurumlarımız terörle etkin, kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdürecektir” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki bakanlık arasında “Denetimli Serbestlik Kapsamındaki ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılabilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” imzaladı.

Orman Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen imza törende konuşan Gül, sözlerine Adana Yüreğir’de polis servisine yapılan bombalı saldırıyı kınayarak başladı.

Saldırıda hayatını kaybeden olmadığını anımsatan Gül, yaralılara acil şifalar diledi.

Emniyet teşkilatına ve millete “geçmiş olsun” dileklerini ileten Bakan Gül, “Terörle etkin ve kararlı mücadele sonunda çaresiz bir şekilde köşeye sıkışan terör örgütleri bu tür saldırılara meylediyor. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti olarak tüm güvenlik teşkilatımız, tüm kurumlarımız terörle etkin, kararlı bir şekilde mücadeleyi sürdürecektir. Milletimizin huzurunu, güvenliğini tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı başarılı bir mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının bu konuda titiz bir soruşturma başlattığını dile getiren Gül, faillerin tespitinin güvenlik güçlerince yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın