-

Adana / Türk Kızılay Adana Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Kızılay’ın “Altın Madalyalı Bağışçısı”  Niyazi Çetinkaya tarafından yılın ilk kan bağış organizasyonu gerçekleştirildi. 

Organizasyona, Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Orta Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tunçhan Demir katıldı. Personelin neredeyse tamamının katılımıyla düzenli olarak gerçekleştirilen kan bağış organizasyonu yoğun ilgi gördü.

Kanın Yerine Konacak Başka Birşey Yok

Bağışçı Çetinkaya, “Herşeyin başı sağlık. Rabbim sağlık versin yeter ki. İnsanlara kan vererek yardımcı olmak büyük mutluluk. Çünkü kanın yerine konacak başka birşey yok. Sağlıklı herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyoruz. Tüm personelime hassasiyetleri için teşekkür ediyorum. Kızılay  da ailemizin bir parçası. Birilerinin sıhhatine kavuşmasına vesile olmak tarif edilemez bir mutluluk. ” diye konuştu.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da “Niyazi ağabeyimiz Kızılay’a her zaman katkıda bulunan bir hayırsever. Kurumsal çapta düzneli olarak gerçekleştirilen kan bağışı organizasyonları hep yoğun ilgi gördü. Kendisine ve kanını bağışlayan tüm personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Her Kan Bağışı için Bir Fidan

Saygılı, Kızılay’a yapılan her kan bağışı için Orman Genel Müdürlüğü tarafından fidan dikildiğini, 18-65 yaş arasında 50 Kg üzeri sağlıklı her bireyin kan bağışı yapabileceğini ve kan bağışının kişilerini sağlığını olumsuz etkilemediğini belirterek, bağış yapabilecek herkesi Kızılay kan bağış noktalarına davet etti. 

Saygılı, kan bağışının yanında kök hücre örneği de verilebildiğini, detaylı bilgilere  kanver.org internet sitesi üzerinden ulaşılabileteğini kaydetti.

Bir cevap yazın