38 yıllık birikimle ZMO’ya aday oldu

Feyzullah Korkut, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühend...

Feyzullah Korkut, Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şubesi’nde 21-22 Aralık 2019 günlerinde seçim heyecanı yaşanacak. Ziraat Mühendisliği mesleğine 38 yılını veren Ziraat Yüksek Mühendisi Feyzullah Korkut, ZMO’nun Adana Şube Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Mesleğin tüm zorluklarını bilen, tarım dünyasının yaşadığı sorunları gerek tarla ve bahçelerde gerekse Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde birebir yaşayan Korkut, 23. Olağan Genel Kurul’da ZMO Adana Şube Başkanlığı için aday olduğunu bildirdi. Korkut, kırsal nüfusun toplumsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması ile ziraat mühendisi meslektaşlarının tüm özlük haklarının korunması ve yükseltilmesi amacıyla her türlü girişimin içerisinde olacaklarını vurguladı

“SORUMLULUK ÜSTLENECEĞİZ”

TMMOB’ye bağlı ZMO’nun Anayasal boyutta kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşu olduğuna vurgu yapan Korkut, yeni dönemde mesleki ve ilgi alanına yönelik çalışmalar yapılmasının yanısıra, insan hak ve özgürlüklerine saygı, hukukun üstünlüğü ve demokrasinin kuralları içerisinde kalarak toplumun demokratikleşmesi, ekonomik ve toplumsal yapının ulusal yararlar göz önüne alınarak oluşturulması için sorumluluk üstleneceklerini belirtti.

“ÜYELERİMİZİN HAK VE YETKİLERİNİ SAVUNMAK İÇİN ADAYIM”

Türkiye’nin tarımsal varlığı ve kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve işletilmesi, verimlerinin arttırılması, kırsal nüfusun toplumsal ve ekonomik kalkınmasının sağlanması ile ziraat mühendisi meslektaşlarının tüm özlük haklarının korunması ve yükseltilmesi amacıyla her türlü girişimin içerisinde olacaklarını dile getiren Feyzullah Korkut, bu konuların öncüsü konumunda olan bir Oda çalışması için Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin yaklaşan olağan genel kurulunda aday olduğunu ifade etti.

“KALKINMANIN TEMEL KOŞULU TARIM”

Türkiye’nin gelişiminin ve kalkınmasının temel koşulunun tarım sektörünün ve tarım paydaşlarının, çiftçinin gelişmesiyle paralel ilerleyeceğine işaret eden Korkut şunları söyledi:“TMMOB’nin iki yılda bir gerçekleşen ve bir demokrasi şöleni havasında geçen kongre süreci bu yıl 21-22 Aralık 2019 tarihlerinde TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi seçimi ile başlamış olacak. İçinde bulunduğumuz derin ekonomik kriz, halkımızı ve meslek alanlarımızı doğrudan etkilemekte; tüm halkımızın olduğu gibi emeğiyle geçinen mühendis, mimar ve şehir plancılarının da hayatlarını zorlaştırmaktadır. Yeni dönemde bu sorumluluk bilinciyle hareket ederek mesleğimizle ilgili her türlü yasal düzenlemeyi, normları, fenni şartnameleri hazırlayarak, bunlarla ilgili görüş ve önerilerimizi resmi ve özel kuruluşlara bildireceğiz. Üyelerimizin hak ve yetkilerini savunmak ve bu yetkilerin kullanılabilmesini sağlamak üzere resmi ve özel kuruluşlarda girişimlerde bulunacağız. Mesleğin geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla teknik ve bilimsel araştırmalara katılıp, toplantı ve sergiler düzenleyerek, diğer paydaş kuruluşların bu çalışmalara katılımını sağlayacağız. Bu ve yapmayı düşündüğümüz birçok iş için, ülkemizin aydınlık geleceğine olan inancımızla daha güçlü bir ZMO, daha güçlü bir TMMOB için 23. Dönem Şube Yönetim Kurulu’na aday olduğumu belirtir, kamuoyuna ve meslektaşlarıma saygılarımı sunarım.”

FEYZULLAH KORKUT KİMDİR?

1 Ekim 1957 yılında Antalya’da doğdu. 1981 Yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri ve Islahı Bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1985 yılından başlayarak 2010 yılına kadar Bayer Cropscience Güney ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü olarak 25 yıl çalıştı. 2010 yılında Bayer’den ayrılarak Ertar Kimya Tarım İlaçları Genel Müdürü ve Şirket ortağı olarak 2015 yılına kadar Ertar’ın gelişimi ve sektörün önemli aktörlerinden biri olması yönünde çalışmalar yaptı. Bu amacına da büyük ölçüde ulaştı. 2015 yılında Ertar Kimya’daki görevini ve ortaklığını sonlandırarak 2015 yılı Aralık ayı itibariyle kendi şirketi olan Koragro İlaç Gübre Sanayi’ni kurdu. 1985 yılından bu yana Adana’da ikamet eden Ziraat Yüksek Mühendisi Feyzullah Korkut, evli ve 2 çocuk babasıdır.

30 Eki 2019 - 12:16 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak adananediyor.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan adananediyor.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler adananediyor.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı adananediyor.com değil haberi geçen ajanstır.