“Görevimiz cumhuriyeti nesillere aktarmak” -

“Görevimiz cumhuriyeti nesillere aktarmak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Burhanettin Bulut 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Bugün mücadelenin ve özgürlüğün günü, kuruluş ve kurtuluşun başlangıcı 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıl dönümünün gururunu yaşıyoruz” diyen Bulut, “30 Ağustos bağımsızlığı karakter edinmiş bir milletin, boyunduruk altına alınamayacağını dünyaya haykırdığı gündür” ifadelerini kullandı.

CHP’li Bulut mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, yoksulluk ve yokluk içerisinde, birlik ve beraberlikle kazanılan ve Cumhuriyetle taçlandırılan bu büyük zaferin ulusumuzun bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancının kararlı bir yansımasıdır.

Şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun işgale boyun eğmeyenler bu büyük zaferi ülkemize armağan etmişlerdir.

97 yıl önce kanla, acıyla, gözyaşıyla, kararlılıkla yazılan bu destanın haklı onurunu, gururunu ve sevincini bugün bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz.

Cumhuriyetimizin ne zor şartlar altında kurulduğunu, bu uğurda verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anımsıyoruz.

Siyasi iktidarın Cumhuriyet değerlerini sistematik bir şekilde aşındırdığı, Atatürk’ün unutturulmaya çalıştığı bu iklimde bize düşen en büyük görev onurlu mücadeleyi, gururla gelecek nesillere aktarmaktır.

Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmak, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda çalışmak, yorulmadan, usanmadan yürümektir.

Büyük zaferin yıl dönümünde, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

İşgalden zafere, zaferden Cumhuriyete Ulu Önder Atatürk’ün aydınlık yolunda yürüyen herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Bir cevap yazın